Změny na Českotěšínsku: Autobusovou dopravu tady bude 10 let provozovat ČSAD Havířov

9.12.2016 10:30 Byznys 0

Cestující veřejnou autobusovou dopravou na Českotěšínsku by se měli připravit na změnu související s novým dopravcem v této oblasti. Od 11. prosince 2016 po dobu deseti let tu bude veřejnou autobusovou dopravu zajišťovat akciová společnost ČSAD Havířov.

Změny na Českotěšínsku: Autobusovou dopravu tady bude 10 let provozovat ČSAD Havířov

Tyto autobusy na CNG jezdí v Havířově. Foto: Archiv

Všechny linky provozované novým dopravcem budou plně zařazeny do Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS. Pro cestující to znamená, že se nezmění tarify, změna ale nastane v platnosti karet vydávaných původním dopravcem – akciovou společností ARRIVA Morava, resp. ČSAD Karviná a. s.

„Cestující, kteří využívají tyto karty, si budou muset vyřídit nové bezkontaktní čipové karty ODISka. Původní karty budou u nového dopravce ČSAD Havířov platit pouze v případě, že cestující bude mít na kartě nahranou dlouhodobou časovou jízdenku, a zároveň bude mít papírové potvrzení o zakoupení této časové jízdenky. To avšak pouze do 31. ledna 2017,“ upozornil náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Nový dopravce ČSAD Havířov bude přijímat i všechny doposud platné karty ODISka, sám bude vydávat také vlastní ODISky, které platí také u všech ostatních dopravců v ODIS. (Všechny ODISky jsou technicky zcela identické, liší se pouze podle vydavatelů barvou a logem vydavatele).

Od 12. prosince 2016 bude Dopravní infocentrum v Českém Těšíně v ulici Viaduktová 17 provozovat společnost Koordinátor ODIS. Na základě požadavků cestujících bude provozní doba začínat již v 6:30 hodin.

Nový dopravce na Českotěšínsku – akciová společnost ČSAD Havířov vzešel z výběrového řízení v Moravskoslezském kraji na veřejné služby, po dobu smluvního vztahu bude zajišťovat dopravní obslužnost v této části regionu na 18 linkách veřejné linkové osobní dopravy. Zároveň se zavázal, že cestující bude vozit ve zcela nových, ekologických autobusech na CNG.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.