14/06/2018 Tomáš Svoboda

Zlatá tretra: Podívejte se, jak atletické hvězdy bavily Ostravu

Vítězství sprinterských hvězd Dafne Schippersové a Justina Gatlina či českých oštěpařů Jakuba Vadlejcha a Nikoly Ogrodníkové, to byly některé z klíčových momentů 57. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra, který vrcholil ve středu večer na ostravském Městském stadionu.

Američan Gatlin, který je úřadujícím světovým šampionem, jasně ovládl stovku. Královskou sprinterskou trať vyhrál v čase 10,03, což byl jeho nejlepší výkon v této sezoně.

"V Japonsku jsem si přivodil menší svalové zranění, ale už jsem zdravý a před závodem jsem se cítil dobře. Rád bych se do Ostravy vrátil, je tady krásná dráha, stadion i skvělé publikum," prohlásil zkušený sprinter.

S ostravským publikem se na Zlaté tretře loučil další elitní běžec, exmistr světa Kim Collins, který vyhrál speciální závod na 100 metrů.

"S výkonem jsem nebyl úplně spokojen, ale mým cílem bylo hlavně závod dokončit. Na Zlatou tretru budu vzpomínat vždy v dobrém, měl jsem to tu hrozně rád, hlavně skvělé fanoušky," uvedl Collins.

Mezi další hlavní události mítinku patřil běh na 200 metrů žen, kterým program vrcholil a který podle očekávání vyhrála holandská hvězda Dafne Schippersová.

Výborně tribuny bavil také kubánský dálkař Juan Miguel Echevarría, který v Ostravě skočil letošní světové maximum 866 cm a zároveň si připsal rekord mítinku.

Čeští atleti dominovali v obou soutěžích v hodu oštěpem. Mezi muži vyhrál hodem do vzdálenosti 88,36 metru Jakub Vadlejch, mezi ženami pak domácí Nikola Ogrodníková. Národní závod si podmanila díky výkonu 64,17 metru.

To však rozhodně nebylo vše, více o bohatém dění na 57. ročníku Zlaté tretry napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.