Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Ženu v Klokočově na Opavsku těžce popálil v obličeji výbuch kotle

K vážně zraněné ženě vyjížděli dnes záchranáři dnes v Klokočově na Opavsku.

Exploze při manipulaci s kotlem a popálení bylo zdravotnickým operátorům nahlášeno z obce Klokočov po půl desáté dopoledne. Na místo události vyslali posádku rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Vítkově. Ta dorazila na pomoc během šesti minut od nahlášení.

„Devětadvacetiletá žena přikládala do kotle na tuhá paliva, přičemž došlo k prudkému vznícení těkavých látek a exploze ji zasáhla. Lékař u postižené zjistil popáleniny v oblasti obličeje, horních a dolních končetin,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Obtíže svědčily také pro zasažení dýchacích cest. Pacientka byla při vědomí, musely jí však být podány léky, poté provedena intubace a připojení k přístrojem řízené ventilaci.

„Tým záchranářů se postaral o popálené plochy a následně zajistil přepravu pacientky do ostravské Fakultní nemocnice. Předána byla do péče lékařů popáleninového centra,“ dodal Humpl.

Foto dne