Nejnovější zprávy: Třinec smutní, titul mu sebrala Kometa Další smrtelná nehoda. Motocyklista nepřežil střet s autem

Společnost

Ženu a tříleté dítě našli v koupelně v bezvědomí. Otrávil je oxid uhelnatý

Zdravotnická záchranná služba zasahovala u dvou osob vážně intoxikovaných nebezpečným oxidem uhelnatým.

V půl deváté večer převzali operátoři záchranářů informaci o události ve Frýdku-Místku. Na místě pracovaly dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékařský tým rendez-vous.

„Sedmatřicetiletá žena byla spolu s tříletým chlapcem nalezena v bezvědomí v koupelně. Dítě bylo ještě před příjezdem posádek záchranářů vyneseno do vedlejšího pokoje,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Při vstupu do bytu záchranáře ihned upozornilo čidlo, které je součástí výbavy posádek, na přítomnost oxidu uhelnatého. Přístroj ukázal hodnotu 460 ppm, která je při delší expozici životu nebezpečná. V koupelně pak hladina ohrožujícího plynu přesahovala hodnotu 500 ppm a zasažené osoby bylo nutno okamžitě evakuovat ze zamořeného prostoru.

„Oba pacienti byli v bezvědomí a ohrožení života. Po přemístění do bezpečí a aplikaci kyslíku se jejich stav začal zlepšovat, ale zasažení oxidem uhelnatým se jevilo jako vážné,“ dodal Humpl.

Po poskytnutí potřebných opatření v rámci přednemocniční péče a konzultaci se specializovaným pracovištěm, byli pacienti transportováni do ostravské Městské nemocnice Ostrava k další léčbě v hyperbarické komoře.

Foto dne