12/05/2018 Tomáš Svoboda

Záchranářské drama pokračuje, Baník ztratil body s Libercem

Sobotní utkání s Libercem přineslo baníkovcům pouze bod za remízu 1:1. Komplikací navíc bylo zranění kapitána Milana Baroše, který musel odejít ze hřiště už po dvaceti minutách.

Dvě kola před koncem si tak Baník pomohl méně, než se před utkáním očekávalo. Liberec, který nastoupil v notně omlazené sestavě, svěřence kouče Bohumila Páníka zaskočil zejména v prvním poločase, kdy byl aktivnější a důraznější.

Do vedení hosty poslal gólem do šaten brazilský záložník Oscar. Baníkovci, kteří jako by po odstoupení Milana Baroše postrádali vůdčí osobnost, se ovšem ve druhé půli zvedli.

Vyrovnání z kopačky útočníka Tomáše Poznara v 52. minutě dávalo naději na obrat. Domácím se podařilo Liberec zmáčknout, ale šance postupně promarnili Dyjan Carlos de Azevedo a po něm hlavně Dame Diop, který přišel na hřiště místo Baroše.

Senegalský ofenzivní hráč měl v závěru dokonce obrovskou možnost duel rozhodnout, ale poté, co vystihl rozehrávku gólmana Hladkého, opuštěnou branku minul.

Záchranářské drama, které se nadále týká sedmi týmů, tak bude gradovat v následujících dvou týdnech.

Baník bude hrát nejprve příští sobotu regionální derby "o všechno" v Karviné a sezónu uzavře domácím zápasem s Brnem, které je také stále ještě ve hře o zachování ligové existence.

Více o průběhu sobotního duelu 28. kola napoví snímky reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.