Záchranáři zasahovali u vážné nehody, řidičku transportoval do nemocnice vrtulník

3.1.2018 03:28 Společnost 0

Záchranáři dnes ráno zasahovali u vážné dopravní nehody na Opavsku.

Záchranáři zasahovali u vážné nehody, řidičku transportoval do nemocnice vrtulník

Foto: Záchranáři

Krátce před osmou hodinou přijali operátoři záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo k havárii osobního vozidla, které se mělo převrátit přes střechu a narazit do stromu u obce Ludgeřovice.

„Na místo ihned vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Ostravy,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ve vozidle zůstala po nehodě zaklíněna čtyřiapadesátiletá žena, kterou museli vyprostit hasiči. Pomocí páteřní desky byla poté přesunuta do vakuové matrace a sanitního vozidla. Záchranáři ji také zajistili krčním límcem a zahájili podávání potřebných léků.

Pacientka utrpěla poranění horní končetiny a hrudníku, zasahující lékař během prvotního vyšetření nevyloučil ani další zranění. Postižená byla následně letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Velmi podobnou nehodu řešili záchranáři i v úterý 2. ledna, také okolo osmé hodiny ráno. Odehrála se poblíž obce Široká Niva na Bruntálsku a rovněž v tomto případě musela zasahovat pozemní posádka spolu s vrtulníkem LZS.

Ošetřit bylo nutno osmapadesátiletou ženu, která byla ve chvilkovém bezvědomí a utrpěla vícečetná poranění. I ona musela být po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči přepravena do FN Ostrava a předána do péče týmu tamního urgentního příjmu.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.