Nejnovější zprávy: ​Letošní Oktobeerfest je velké lákadlo. První vlna lístků je pryč! Novým ministrem kultury má být Lubomír Zaorálek

Společnost

Záchranáři oživovali vážně zraněného řidiče

​Posádky záchranářů zasahovaly ve středu 6. února ráno u vážné dopravní nehody.

Foto: Záchranáři

Střet osobního automobilu se stromem na silnici mezi obcemi Chabičov a Velká Polom na Opavsku byl operátorům záchranné služby nahlášen po sedmé hodině.

"K místu ihned zamířil hlučínský tým rendez-vous, posádka RZP z Dolního Benešova a také ostravští letečtí záchranáři," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Třiatřicetiletý muž, který ve vozidle cestoval, v něm zůstal po nárazu zaklíněn. Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři jej ještě v automobilu zajistili krčním límcem a zavedením žilního vstupu.

Poté začali postiženého vyprošťovat hasiči. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy a mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění.

Pacient byl za pomocí páteřní desky uložen do vakuové matrace, zajištěn pánevním pásem a záchranáři zahájili podávání léků.

Nutná byla intubace dýchacích cest a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci. Zraněný byl následně šetrně letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice, kde jej posádka vrtulníku předala do péče týmu urgentního příjmu.

Foto dne