Záchranáři dvě hodiny oživovali řidiče po nehodě, muž však nakonec zemřel

13.1.2018 10:53 Společnost 0

Posádka rychlé lékařské pomoci z Orlové zasahovala v pátek 12. ledna večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku.

Záchranáři dvě hodiny oživovali řidiče po nehodě, muž však nakonec zemřel

Ilustrační foto: Záchranáři

„Havárie osobního vozidla v Rychvaldu, které se mělo převrátit na střechu, byla pracovníkům krajského operačního střediska záchranné služby nahlášena po dvacáté hodině,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Devětačtyřicetiletý muž zůstal zaklíněn v útrobách automobilu a musel být vyprošťován. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí – zástavě dechu i srdeční činnosti.

Tým záchranářů proto zajistil dýchací cesty postiženého a ihned zahájil kardiopulmonální resuscitaci, včetně defibrilačních výbojů.

„Záchranářům se podařilo obnovit krevní oběh pacienta, provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče a zahájili transport do zdravotnického zařízení. Během cesty došlo v sanitním voze opakovaně k selhání srdeční činnosti a tým musel znovu zahájit resuscitaci,“ popsal akci Humpl.

V resustitaci pokračoval i po příjezdu na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Další snaha zdravotníků o záchranu však byla marná a lékaři nakonec museli ve tři čtvrtě na jedenáct konstatovat smrt pacienta.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.