Nejnovější zprávy: K trofeji bylo blízko a přece daleko. Baník se Slavií prohrál 0:2 Ostrava už tomu nevěřila. Po 32 letech byla otevřena budova zvaná skelet

Společnost

Výročí: Před 106 lety otevřeli v Ostravě luxusní hotel National

Slavnostní otevření nového třípatrového hotelu National s restaurací 18. února 1913 se stalo společenskou událostí sezóny.

Foto: Nezapomenutá Ostrava

„Moravská Ostrava má teď velkoměstský hotel, podnik tak velkoryse započatý a geniálně provedený, že můžeme nyní s pýchou konstatovat: Opět došlo v lokální historii našeho města k významné hospodářské události.“

Výstavba hotelu s více než 80 pokoji alespoň částečně zacelila mezeru v ubytovacích kapacitách rychle se rozvíjejícího průmyslového města.

Situace byla tak vážná, že prý cizinci, kteří přicestovali večer, museli vzít v přeplněných hotelech za vděk noclehem v koupelnách nebo čítárnách a písárnách.

Náklady na stavbu a vnitřní vybavení hotelu přesahovaly podle místního tisku 1,5 milionu korun. I po technické stránce bylo zařízení hotelu nejmodernější.

Veškeré sklepní prostory udržovalo na teplotu 4°C chladící zařízení, kuchyňský personál měl k dispozici elektricky ovládanou myčku nádobí, elektrický čistič nožů, šlehač na výrobu zmrzliny apod.

Foto dne