Vítkovice Heavy Machinery zvyšují lidem mzdy, ale budou také propouštět

17.7.2017 06:54 Byznys 0

Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která je členem strojírenské skupiny Vítkovice, oznámila, že svým zaměstnancům přidá dalších 500 korun měsíčně v motivační složce mzdy. Vzhledem k probíhající restrukturalizaci však také více než 40 lidí propustí.

Vítkovice Heavy Machinery zvyšují lidem mzdy, ale budou také propouštět

Ilustrační snímek ze slévárny Vítkovice Heavy Machinery (Foto: vitkovice.cz)

Navýšení mezd je nad rámec toho, co bylo již dříve sjednáno v celé skupině. Mateřská společnost Vítkovice, a. s. počátkem července informovala, že letos půjde do odměn o 300 korun navíc. Zvýšení tarifní složky mzdy zůstává shodně na částce 400 korun.

„Naši zaměstnanci mají nárok na růst mzdy o 400 korun měsíčně v tarifní části plus 800 korun v motivační složce mzdy. Odměny budeme vyplácet při plnění produktivity, kvality, termínů a snižování nákladovosti výroby,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Vítkovice Heavy Machinery Martin Bednarz.

Nové mzdové ujednání je platné s účinností od července. Firma si však na ně musí vydělat. Letos chce mít tržby necelé 3 miliardy korun. Z toho 2,3 miliardy korun měla zajištěny již v červnu, a to v inkasovaných, běžících a pevně kontrahovaných zakázkách. Produkce je ze dvou třetin určena na export.

Souběžně se mzdovými opatřeními společnost také pokračuje v nezbytné restrukturalizaci. Jaké konkrétní kroky již učinila?

„Zrevidovali jsme smlouvy na nejrůznější servisní a obslužné činnosti, včetně smluv s dodavateli ze skupiny, omezili jsme zásadně agenturní zaměstnance a zajišťujeme si činnosti sami. Máme tým, který má na starosti zlepšování kvality a nezastírám, že jsme se rozhodli i pro snížení počtu zaměstnanců o 44 lidí,“ doplnil generální ředitel.

V případě propouštění zaměstnanců se jedná o tzv. THP profese, z nichž budou zaměstnanci odcházet postupně podle jejich smluv a dohod během prázdnin.

Ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery v současné době pracuje 1 136 lidí. Celá strojírenská skupina Vítkovice zaměstnává po prodeji Hutních montáží necelých 4 000 zaměstnanců. V roce 2016 byl průměrný výdělek ve skupině 26 941 korun.

Tomáš Svoboda |

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

, , , , ,

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.