Video: Takhle válí tatrovky na Dakaru!

11.1.2017 11:52 Společnost 0

Martin Kolomý a Aleš Loprais bez větších problémů absolvovali další výrazně zkrácenou etapu Rally Dakar. Výsledek Kolomému vynesl vzestup o tři příčky a je už devátý. Z důvodu přívalových dešťů došlo k sesuvu půdy, která zatarasila příjezdovou silnici do Salty. Pořadatelé jsou tak nuceni dnešní devátou etapu zrušit.

Video: Takhle válí tatrovky na Dakaru!

Foto: Buggyra media

Přestože se včera odjelo z původně plánovaných 492 kilometrů jen 170, na trati zůstali dva jezdci továrního Kamazu a Hans Stacey s MANem. V průběžném pořadí pak ve vedení vystřídal Gerarda de Rooye jedoucího na Ivecu Dmitry Sotnikov s Kamazem.

„Dnešní etapa byla ze začátku hodně rychlá a blátivá, což nám vyhovovalo. Letěli jsme neskutečně a předjeli mnoho kamionů. V jednom bodě, kdy se trať dostala zase nad 4 000 metrů jsme neměli dostatek výkonu, ale s tím měl problém každý. Ve druhé půli nastal větší problém, když jsme sestupem uvízli na výmolu. Vykopání trvalo asi patnáct až dvacet minut,“ uvedl v cíli patnáctý Kolomý, který se posunul na deváté místo průběžného pořadí.

Aleš Loprais zajel v osmé etapě dvanáctý nejrychlejší čas. V průběžném pořadí figuruje o pozici výše. „Po prvním týdnu začínáme úplně nanovo. Z počátku nám to úplně ve vysoké nadmořské výšce nejelo, ale skvěle fungoval podvozek v technických pasážích. Teď bude alfou a omegou co bude dál a kdy se zase sejdeme s našimi doprovody,“ uvedl Aleš Loprais, který v úterý oslavil sedmatřicáté narozeniny.

Dnes byla na programu etapa ze Salty do Chilecita. Jelikož dakarská karavela zůstala uvězněna v horách 160 kilometrů před plánovaným bivakem a pořadatelům se nepodařilo včas zajistit objízdnou trasu, je etapa zrušena.

„Z počátku to vypadalo jako sranda. Takových situací jsme už zažili. Přicházejí k nám ale rozdílné informace a čekání se protáhlo už na sedm hodin,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda.

Ani po dvanácti hodinách se Tatra Buggyra Racing tým ale nehnul z místa. „Dnes je důležité dostat se do dalšího bivaku, tak abychom mohli normálně pokračovat desátou etapou, ta dnešní je zrušena,“ potvrdil Kalivoda.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.