Nejnovější zprávy: Ve vlaku cestovala přepravka plná pavouků. Nikdo se k nim nehlásí Konečně! Prostor před Uralem v Zábřehu získá novou tvář

Společnost

VIDEO: Agresivní řidič blokoval v Klimkovickém tunelu cizí auto

Jako omyl, který mohl skončit tragédií, popisuje policie manévry agresivního řidiče, který v Klimkovickém tunelu na dálnici D1 zablokoval cizí auto. Spletl si jej s jiným, které dříve na dálnici pronásledoval.

Nepříjemným zážitkem skončila pro mladou rodinu z Brněnska cesta ze zahraniční dovolené. Když v nočních hodinách překročili ve svém vozidle značky Opel hranice s Polskem, povšiml si jeho řidič vozidla, které se na něj začalo tzv. „lepit“ zezadu a zároveň střídavě rozsvěcelo a zhasínalo dálková světla.

Řidič vozidla měl poté najet k jeho vozidlu zprava v odstavném pruhu a potom se zařadit vedle něj do levého pruhu. Po nějaké době se uvedené vozidlo ztratilo řidiči z dohledu a tak pokračoval po dálnici D1 dále směrem ke Klimkovickému tunelu.

Před tunelem jej však vozidlo znovu dojelo, předjelo a zařadilo se těsně před něj. To, co následovalo v tunelu, se mnohým může zdát neuvěřitelné. Necelých dvacet vteřin poté projel místem kamion.

„Řidič vozidla VW Golf zaparkoval v tunelu šikmo přes levý a pravý jízdní pruh a donutil mladou rodinu zastavit. Poté z auta vystoupil a začal vozidlo Opel obcházet, čehož pětatřicetiletý řidič využil a z místa ujel. Zastavil se až u nejbližší policejní služebny, kde celou věc oznámil,“ uvedla policejní komisařka Lenka Sikorová.

Prověřováním případu bylo podle ní zjištěno, že agresivní muž si auto s mladou rodinou vybral omylem. Automobil, který pronásledoval původně, se mu totiž ztratil z dohledu. Kriminalisté již muže obvinili z trestného činu vydírání, za který mu hrozí až osm let za mřížemi.

Foto dne