Nejnovější zprávy: Senátor Nytra: Ostrava spí, podívejte se, kde je Brno nebo Katowice Policie pátrá po uprchlém vězni z Ostravy

Byznys

Varroc spustil ostrý provoz vývojového centra a rozšíří výrobu v Rychvaldu

Společnost Varroc Lighting Systems, která patří mezi světovou špičku ve vývoji, výrobě a distribuci vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl, spustila v Novém Jičíně po několikaměsíčním testovacím provozu ostrý provoz Vývojového centra elektroniky.

Právě zásluhou vlastního vývoje například Varroc uvede na trh přední LED světlomety s technologií Matrix, tj. adaptivní dálkové světlo bez pohyblivých mechanických součástek.

Paprsek světla v tomto typu světlometů se automaticky přizpůsobí jízdním podmínkám a prostředí. To přináší větší bezpečnost a komfort pro všechny, protože díky tomu můžeme svítit dálkovými světly, a přitom neoslňovat ostatní řidiče.

„Brzy také začneme vyrábět LED světlomety s technologií Pixel, která nabízí adaptivní světlo v celém spektru tlumené a dálkové funkce. Zařadíme se tak mezi několik málo společností na světě, které dokázaly dovést vývoj laserového světla do sériové produkce,“ informuje Todd C. Morgan, viceprezident společnosti Varroc Lighting Systems.

Masivní investice Varroc v tomto roce nasměruje i do rozšiřování výroby. „Jen v tomto fiskálním roce zavádíme v našich výrobních závodech 21 nových projektů. Například v závodě Rychvald počítáme i s výstavbou nové výrobní haly. Během následujících dvou let se nám tyto investice vrátí ve formě růstu obratu v řádech desítek procent. To je skvělá zpráva pro budoucnost firmy i všech zaměstnanců,“ dodává Todd C. Morgan.

V současnosti společnost Varroc Lighting Systems zaměstná jen v České republice přes 2 500 lidí. Rozšiřování vývoje a výrobních kapacit zároveň nabízí příležitosti desítkám dalších talentovaných vývojářů, elektroniků, technologů, ale i zkušených zaměstnanců pro dělnické pozice.

„Mezi nabízené zaměstnanecké benefity patří týden dovolené navíc, příspěvek na dojíždění nebo například bonusový systém včetně vyplácení podílu na zisku společnosti, a to všem zaměstnancům,“ popisuje Todd C. Morgan, viceprezident společnosti Varroc Lighting Systems.

„Protože najít a udržet si kvalitního zaměstnance je dnes velká výzva, nabízíme i příspěvek na penzijní připojištění, bezúročné půjčky, dotované stravování, firemní školku v Novém Jičíně nebo startovací byty, a standardně i 7,5 hodinovou pracovní dobu,“ dodává Todd C. Morgan. Aktualizovaný přehled volných pozic je k dispozici na Varroc.Jobs.cz.

Foto dne