Valtr a Kolomý si na Dakaru prohodili role. První válí, druhý se propadl

12.1.2016 12:22 Společnost 0

Nejlepší etapové umístění má za sebou Jaroslav Valtr, který jede v kabině Tatry Phoenix společně s Josefem Kalinou a Jiřím Strossem. V cíli byla posádka klasifikovaná jako čtvrtá. Martin Kolomý se bohužel vinou techniky propadl hluboko do startovního pole.

Nakonec ale sportovní komisaři změnili čas Holanďana Versluise, který tak ještě Valtra přeskočil. Na nejrychlejšího De Rooye ztratil Valtr třináct a půl minuty a ukázal, že auto i on patří na špici kategorie kamionů.

„První část byla hodně dramatická, protože se před námi objevil najednou Robbie Gordon a začal brzdit a zase se rozjíždět. Když jsme ho chtěli předjet, tak nás začal blokovat. Ve finále jsme mu trochu počechrali blatník, ale stěžovat si pak raději ani nepřišel. Když už jsme se ho konečně zbavili, tak nás málem sestřelil Stacey, takže fakt veselo. Druhá část byla rozbitá a to vyhovovalo naší tatře a bohudík jsme pak bez obtíží začali předjíždět iveca a many,“ upozornil Valtr na stav Josefa Kaliny po dojetí do cíle.

Navigátor a trojnásobný vítěz Dakaru po náročné a rychlé jízdě doslova kolaboval. Až po dojetí do bivaku si mohl po zásahu týmového fyzioterapeuta užít atmosféru z dobrého výsledku.

Martin Kolomý po dni volna vstupoval do druhé části Rallye Dakar s ambicemi na lepší umístění. Osmá etapa však zhatila veškeré jeho naděje. S tříhodinovou ztrátou a za tmy dorazil závodní speciál FATBOY do cíle v Belénu a bylo jasné, že Kolomý letos své maximum z roku 2013 nevylepší. S největší pravděpodobností se o to postarala nehoda ze šesté a páté etapy. Dva tvrdé nárazy způsobily totiž vyosení motoru.

„Ráno jsme si to hodně pěkně rozjeli, myslím, že jsme jeli kolem pátého místa, pak nám v tom ale zabouchalo a museli jsme řešit spoustu technických problémů a řešili jsme je vlastně až doteď. Jsme rádi, že jsme dojeli do cíle. Už žádný velký výsledek neuděláme, ale budeme bojovat a chceme určitě Dakar dokončit,“ zhodnotil pondělní den Kolomý.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.