Válcovny plechu Frýdek-Místek koupí polská firma Stalprodukt

18.12.2017 11:28 Byznys 0

Polská firma Stalprodukt zaplatí za válcovny plechu ve Frýdku-Místku až 40 milionů eur (asi 1,03 miliardy korun). Uvedla to agentura Reuters.

Válcovny plechu Frýdek-Místek koupí polská firma Stalprodukt

Foto: ArcelorMittal

Obchod v pátek oznámila bez uvedení ceny společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO), která válcovny prodává. Transakci ještě musí povolit antimonopolní úřady v Německu, Rakousku a Turecku, kam dodávají produkty jak frýdecko-místecké válcovny, tak Stalprodukt.

Válcovny plechu Frýdek-Místek (nyní GO Steel) mají 460 zaměstnanců. Vyrábějí orientované elektrotechnické plechy určené například pro generátory, transformátory a motory, a za studena válcované plechy, celková výrobní kapacita je 100.000 tun. Jde o výrobky pro velmi úzce zaměřený segment trhu.

Skupina ArcelorMittal je největší ocelářskou a těžební společností na světě. Působí ve více než 60 zemích světa a v 19 zemích provozuje průmyslové závody. Loni dosáhla tržeb 56,8 miliardy dolarů (přes 1,2 bilionu korun), vyrobila 90,8 milionu tun surové oceli a vyprodukovala 55,2 milionu tun železné rudy.

ArcelorMittal Ostrava je důležitou součástí skupiny, mezi roky 2003 a 2016 firma v Ostravě proinvestovala 15,2 miliardy korun.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.