Nejnovější zprávy: ​Letošní Oktobeerfest je velké lákadlo. První vlna lístků je pryč! Novým ministrem kultury má být Lubomír Zaorálek

Společnost

V Porubském lese letos vznikne nový běžecký okruh

​V ostravské lokalitě Porubský les začne na jaře realizace běžeckého okruhu nepravidelného tvaru o délce 900 metrů. Projekt za 8,75 milionu korun má být hotov do konce letošního roku.

Vizualizace běžeckého okruhu v Porubském lese (Foto: ostrava.cz)

Povrchovou vrstvu běžeckého okruhu bude tvořit směs pilin a písku s podkladem pro odvodnění, zvýšené obruby budou z modřínového dřeva, které bude použito i pro výrobu mobiliáře a drobných prvků sloužících ke cvičení a protažení.

Návštěvníci Porubského lesa budou mít k dispozici například ručkovadlo, pětici hrazd, čtyři fitness lavice nebo pět kusů různých druhů překážek.

Podle náměstkyně ostravského primátora pro životní prostředí Kateřiny Šebestové byl projekt od začátku konzultován s ostravskou tělovýchovnou jednotou Liga stovkařů, jejíž členové lokalitu znají a ve stávajícím terénu běhají a cvičí.

"Věřím, že běžecký okruh a cvičební prvky budou využívány nejen jimi, ale záměrem je nalákat i amatérské sportovce a děti ze škol z nejbližšího okolí," uvedla v tiskové zprávě náměstkyně.

Trasa okruhu i mobiliář budou doplněny panely s informacemi o použití jednotlivých cvičebních prvků a tzv. patníky, které budou udávat hodnotu uběhnutých metrů.

Návrh běžeckého okruhu, jehož autorkami jsou Magda Cigánková Fialová a Michaela Šimíková z ostravského ateliéru Zaka 22, byl vytvořen s ohledem na charakter lesního prostředí tak, aby působil přirozeně a naplňoval rekreační funkci území.

V lokalitě bude sice vykáceno 74 stromů, avšak více než polovina z nich je ve špatném stavu a byly by i tak odstraněny v rámci běžné hospodářské činnosti.

Rozpočtové náklady projektu, který se bude realizovat na území městských obvodů Poruba a Krásné Pole, jsou 8,75 milionu korun.

Foto dne