Nejnovější zprávy: Slezské zemské muzeum připomene život a módu v Československu Při nehodě dvou aut museli hasiči vyprostit jednoho zraněného

Společnost

V Oticích v noci shořely tři garáže pod bytovým domem. Oheň ohrozil i nájemníky

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci z pondělí na úterý v Oticích na Opavsku u požáru v přízemní trojgaráži dvoupatrového bytového domu. Jeden muž se nadýchal kouře, celková škoda byla předběžně odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v přízemní trojgaráži dvoupatrového obytného domu se čtyřmi bytovými jednotkami v Oticích informováno půlhodinu před pondělní půlnocí.

Do Opavské ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Opava, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hradec nad Moravicí a Opava-Kylešovice.

Foto: Hasiči

Foto: Hasiči

„Už před příjezdem hasičů opustilo zmíněné čtyři byty celkem deset osob, jeden muž se nadýchal kouře. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během devíti minut, když z garáže vynesli dvě tlakové propanbutanové lahve. Dohašování jim zabralo několik dalších desítek minut. Na odvětrání chodby domu použili přetlakový ventilátor,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči také zavolali stavebního statika na kontrolu jednoho z bytů, který byl po požáru neobyvatelný. Ostatní uživatelé se mohli vrátit zpět domů.

Foto: Hasiči

Foto: Hasiči

Statik doporučil při rekonstrukci poškozeného bytu (dům je postaven ze železobetonových panelů) použít kovovou zpevňovací konstrukci. Starosta Otic přijel na místo zásahu a brzy našel poškozené rodině náhradní bydlení.

„Oheň mimo jiné poškodil zařízení garáže a uvnitř zaparkovaný osobní automobil značky Škoda Fabia, také několik jízdních kol. Blízkost plamenů zřejmě přežil na součástky rozebraný motocykl,“ dodal mluvčí.

Foto dne