Nejnovější zprávy: K trofeji bylo blízko a přece daleko. Baník se Slavií prohrál 0:2 Ostrava už tomu nevěřila. Po 32 letech byla otevřena budova zvaná skelet

Společnost

V ostravské třídírně papírového odpadu se našlo tělo muže

Zaměstnanci ostravské třídírny papírového odpadu našli ve středu odpoledne mrtvolu zatím neznámého muže.

Tetování na nalezeném těle. Foto: Policie ČR

Jedná se pravděpodobně o bezdomovce, který přespával v kontejneru na odpad. Obsah kontejneru pak skončil ve svozovém voze, uvnitř kterého pak muž utrpěl s největší pravděpodobností rozsáhlá smrtelná zranění.

O nálezu těla informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Zatím podle ní nic nenasvědčuje tomu, že by byl muž obětí zločinu.

"Muž byl nalezen při třídění navezeného papírového odpadu na Ostravsku. Zjišťujeme identitu mrtvého," uvedla.

"Kriminalisté prověřují verzi úmrtí muže v důsledku devastujících zranění způsobených mechanismem svozového vozu. Je reálné, že v některém z kontejnerů na papírový odpad hledal muž bez domova útočiště před chladem," řekla. Vyšetřování je ale podle ní zatím na počátku.

Policie se obrací při pátrání po totožnosti mrtvého na veřejnost. Asi čtyřicetiletý muž měl různá tetování na končetinách i trupu.

Na předloktí měl například výrazný nápis Jeňa. Svědci, kteří jej znali, se mohou na policii obrátit prostřednictvím bezplatné linky 158.

Foto dne