V Ostravě-Zábřehu hořela ubytovna. Hasiči evakuovali desítky lidí

12.1.2018 11:45 Společnost 0

Čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly zasahovaly v pátek večer v Ostravě-Zábřehu u požáru ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny v Čujkovově ulici.

V Ostravě-Zábřehu hořela ubytovna. Hasiči evakuovali desítky lidí

Foto: Hasiči

„Hasiči zachránili celkem 56 osob, když některé děti vynášeli do bezpečí na rukou, dalších 50 osob evakuovali i společně s policisty. Při požáru se zranily tři dospělé osoby – nadýchaly se kouřem či měly problémy s dýcháním,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek před půl osmou večerní.

Foto: Hasiči

Foto: Hasiči

Do Čujkovovy ulice vedle Náměstí SNP vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Zábřeh a Jih, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva a dvou velkých evakuačních autobusů, společně s nimi sem dojely i dvě ostravské jednotky dobrovolných hasičů – Zábřeh a Radvanice.

Hořelo ve dvou pokojích zvýšeného přízemí. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během šesti minut. Ihned se zaměřili na záchranu dětí a dospělých pomocí vyváděcích parat masek z několika pater budovy, kam se dostal nebezpečný kouř.

„Většina zachráněných a evakuovaných rodin a jednotlivců skončila v teple dvou hasičských evakuačních autobusů,“ uvedl mluvčí Kůdela.

Hasiči pokračovali v průzkumu potenciálně nebezpečných míst ubytovny i pomocí automobilového žebříku. Po odvětrání celého šestipatrového objektu (7 NP) pomocí přetlakových ventilátorů se mohli obyvatelé bezpečných bytů vrátit do svých domovů, a to kolem půl deváté večer.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.