V Ostravě srazilo auto na přechodu chodce, ten na místě zemřel

23.1.2017 11:36 Společnost 0

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti úmrtí muže. K tragické dopravní nehodě došlo dnes kolem 6 hodiny v Ostravě na ulici Výškovické.

V Ostravě srazilo auto na přechodu chodce, ten na místě zemřel

Policie ČR. Ilustrační foto.

„Z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu osobního motorového vozidla značky Renault, řízeného 54letým mužem, s chodcem, jdoucím po přechodu pro chodce. Muž utrpěl vážná poranění, kterým podlehl,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté započali s prověřováním okolnosti události, realizovali topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Dále policisté zjišťovali identitu zesnulé osoby. K vyrozumění blízkých zesnulého 71letého muže byl povolán krizový intervent.

K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. „Žádáme všechny svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoli informace, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme,“ dodala mluvčí.

Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Od počátku roku jde v regionu o třetí úmrtí v souvislosti s dopravní nehodou.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.