Nejnovější zprávy: Město Ostrava může postavit novou tramvajovou trať i bez souhlasu obvodů Ostrava v běhu času: Stará škola na Zádvoří kdysi a dnes

Společnost

V Ostravě srazilo auto na přechodu chodce, ten na místě zemřel

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti úmrtí muže. K tragické dopravní nehodě došlo dnes kolem 6 hodiny v Ostravě na ulici Výškovické.

„Z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu osobního motorového vozidla značky Renault, řízeného 54letým mužem, s chodcem, jdoucím po přechodu pro chodce. Muž utrpěl vážná poranění, kterým podlehl,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté započali s prověřováním okolnosti události, realizovali topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Dále policisté zjišťovali identitu zesnulé osoby. K vyrozumění blízkých zesnulého 71letého muže byl povolán krizový intervent.

K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. „Žádáme všechny svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoli informace, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme,“ dodala mluvčí.

Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Od počátku roku jde v regionu o třetí úmrtí v souvislosti s dopravní nehodou.

Foto dne