V Nošovicích začala výroba Hyundai i30 kombi 3. generace. Jak se vám líbí?

15.5.2017 06:41 Byznys 0

Automobilka Hyundai dnes zahájila v Nošovicích na Frýdecko-Místecku sériovou výrobu modelu Hyundai i30 kombi třetí generace.

V Nošovicích začala výroba Hyundai i30 kombi 3. generace. Jak se vám líbí?

Foto: auto.cz

 Informaci sdělil mluvčí automobilky Petr Vaněk. Pětidveřový hatchback začala slezská továrna vyrábět už v prosinci.

„Hyundai i30 kombi vychází z pětidveřové verze, od které se liší pouze jinak tvarovanou zádí, odrážející se i v jiné boční siluetě a tvaru zadních okének, a výrazně větším zavazadlovým prostorem, který variabilně nabídne 602 až 1650 litrů objemu,“ uvedl Vaněk.

Hlavními evropskými odběrateli nového kombi budou podle něj stejně jako u předchozích modelů země s chatařskou a chalupářskou tradicí, jako jsou Švédsko, Dánsko nebo Česká republika a Slovensko. V dalších zemích slouží vozy i30 kombi ve flotilách policejních jednotek nebo jako taxíky.

Hyundai i30 třetí generace má být pilířem evropských prodejů automobilky. Od prosince už tento model vyrábí ve verzi hatchback.

„Další verze vozu Hyundai i30, ostré sportovní „N“, přijde v září a letošní rok bude uzavřen verzí Hyundai i30 fastback v prosinci,“ uvedl Vaněk.

Řekl, že kombi má letos tvořit zhruba 30 procent všech vyrobených vozů i30, což je oproti předchozí generaci nárůst o osm procent. Automobilka dále vyrábí modely Tucson a ix20.

Nošovická automobilka Hyundai loni vyrobila 358.400 aut, což bylo nejvíce v historii závodu a 8400 vozů nad plán. Letošní plán je stejný jako loni, tedy 350.000 vozidel.

Automobilka má téměř 3400 zaměstnanců, dalších 7000 lidí pracuje pro její subdodavatele.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.