Nejnovější zprávy: Ve vlaku cestovala přepravka plná pavouků. Nikdo se k nim nehlásí Konečně! Prostor před Uralem v Zábřehu získá novou tvář

Společnost

V Moravskoslezském kraji pokračuje chřipková epidemie, přibývá nemocných dětí

V Moravskoslezském kraji čtvrtým týdnem pokračuje chřipková epidemie.


Autor: archiv redakce

Nemocnost se ale v tomto týdnu poprvé mírně snížila, když na 100.000 obyvatel připadalo 2289 nemocných. Jde o půlprocentní pokles proti minulému týdnu, řekla krajská hygienička Helena Šebáková.

Nejvíce nemocných je stále mezi předškolními dětmi, kde na 100.000 obyvatel připadá 5861 případů, což představuje nárůst o 14,4 procenta. Výrazně nemocnost naopak poklesla u lidí mezi 25 a 59 lety, kde počet onemocnění klesl o 16,6 procenta.

„V Moravskoslezském kraji nově evidujeme devět závažných průběhů chřipky, u kterých byla nutná hospitalizace na jednotkách intenzivní péče, z toho jedno úmrtí u pacientky se závažným chronickým onemocněním. Nikdo z těchto pacientů nebyl očkován proti sezonní chřipce,“ uvedla Šebáková.

Dodala, že všichni pacienti s vážným průběhem chřipky měli zároveň i jiné závažné chronické onemocnění. V aktuální chřipkové sezoně hygienici evidují 25 závažných případů chřipky, z toho tři pacienti zemřeli.

Zhruba ve čtyřech desítkách zdravotnických a sociálních zařízení stále platí zákaz či omezení návštěv. Od dnešních 14:00 ho ale například ruší Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Přesto nemocnice upozorňuje návštěvníky, aby s ohledem na pacienty omezili počet lidí na nutné minimum a zároveň zvážili svůj vlastní zdravotní stav.

Foto dne