V Lanexu končí po 27 letech ředitel Rudolf Gregořica, nahradí jej Martin Václavek

7.9.2017 04:00 Byznys 0

Společnost Lanex, český výrobce lan a vláken ze syntetických materiálů, má od 25. srpna 2017 nového výkonného ředitele. Stal se jím Martin Václavek, který byl zároveň jmenován i členem představenstva. Ve funkci nahradil Rudolfa Gregořicu.

V Lanexu končí po 27 letech ředitel Rudolf Gregořica, nahradí jej Martin Václavek

Martin Václavek. Foto: Lanex

Martin Václavek pracuje ve firmě Lanex již 12 let. Před svým jmenováním zde působil ve vrcholných manažerských pozicích, konkrétně jako její obchodní ředitel, ředitel divize a ředitel pro strategii.

„Za svého působení v Lanexu jsem měl možnost poznat obchodní i výrobní problematiku firmy a celého vyráběného sortimentu. Jsem dobře obeznámen s filozofií podniku a mým cílem je pokračovat v jeho úspěšném růstu,“ dodal nový výkonný ředitel Václavek.

Bývalý výkonný ředitel Rudolf Gregořica, který svou funkci opustil z osobních důvodů, působil v Lanexu 27 let. Pod jeho vedením se firma transformovala ze státního podniku JUTA v akciovou společnost a rozrostla se o dceřiné společnosti v Polsku a Rusku.

„Pevně věřím, že Martin Václavek bude pokračovat v rozvoji společnosti a že bude rovněž zachována plná kontinuita seriózních obchodních vztahů se zákazníky, dodavateli i ostatními partnery,“ uvedl ke jmenování svého nástupce.

Lanex vyvíjí a vyrábí lana a vlákna ze syntetických materiálů pro nejnáročnější užití v různorodých tržních segmentech. Svým zákazníkům poskytuje kvalitní produkty, komplexní servis a neustálé inovace.

Tržby za celou skupinu Lanex dosáhly v roce 2016 840,5 milionů korun. Lanex je s 430 zaměstnanci jedním z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Opavsku. V současnosti dodává své výrobky do více než 80 zemí světa. Podíl exportu tvoří 85 % z celkového obratu.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.