Užijte si tři dny plné skvělé módy, začíná Ostrava Fashion Weekend!

10.11.2017 12:28 Společnost 0

Špičkovou módu do Ostravy po loňské premiéře opět přináší akce Ostrava Fashion Weekend, která se v následujících třech dnech bude konat na několika místech ve městě.

Užijte si tři dny plné skvělé módy, začíná Ostrava Fashion Weekend!

Ostrava Fashion Weekend 2017 (Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT)

Na letošním módním festivalu Ostrava Fashion Weekend 2017 se představí celkem 17 módních návrhářů. Kromě českých návrhářů to budou také jejich talentovaní kolegové z Polska a Slovenska. Přehlídkový den bude probíhat v sobotu 11. listopadu od 14:00 v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Vyvrcholením bude Gala block s kolekcemi Kateřiny Geislerové, Petry Balvínové, Ether a polské star Moniky Debowské.

„Naším cílem je přiblížit profesionální módu všem vrstvám obyvatel a inspirovat je k většímu zájmu o kulturu oblékání. Věříme, že Ostrava má velký potenciál stát se v budoucnu významným módním centrem,“ uvedla ředitelka Ostrava Fashion Weekendu Denisa Šuster.

Patronkou akce se stala ostravská rodačka, topmodelka Simona Krainová. „Českou módní tvorbu miluju a je třeba ji podporovat. Máme velkou spoustu mladých nadějných návrhářů, kteří třeba nemají prostředky na to, aby mohli uspořádat vlastní módní show. Je skvělé, že tady dostanou šanci prezentovat své umění,“ řekla Krainová.

Mezi další části programu bude patřit také sobotní poradenství stylu a assistent shopping s Filipem Vaňkem, který bude od 10:00 do 14:00 v prodejně Replay v Nové Karolině.

Během pátku a neděle mohou lidé nakupovat v návrhářském „Pop-up store“, který bude vždy od 10:00 do 16:00 otevřený v ostravském Domě umění. Neděle bude jakožto závěrečný den také ve znamení „Fashion talks“, které v hotelu Park Inn povede například módní kritička Františka Čížková.

Uvolněnou atmosféru slavnostního galavečera, který se konal ve čtvrtek v prostorách bývalé kompresorovny Dolu Hlubina, zachytil fotoreportér Magazínu PATRIOT Vladimír Pryček.

Tomáš Svoboda |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

, , , , , ,

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.