Sport
08/12/2018 Tomáš Svoboda

Úspěšná sobota: Baník porazil Bohemku a Karviná si poradila s Jabloncem!

Vítězně zvládli sobotní program 18. kola Fortuna:ligy fotbalisté Baníku i Karviné. Zatímco Ostravané podle očekávání porazili Bohemians Praha 1905 2:0, Karvinští doma senzačně zdolali favorizovaný Jablonec 2:1.

Zápas na ostravském Městském stadionu mezi Baníkem a Bohemkou byl dlouho vyrovnaný a nepříliš atraktivní.

Šancí bylo minimum, a tak duel nakonec rozhodla střela ze střední vzdálenosti. Jejím autorem byl záložník Daniel Holzer, jehož svižný pokus v 70. minutě navzdory snaze brankáře Fryštáka zapadl přesně k tyči.

Přestože "klokani" následně párkrát zazlobili, baníkovci si dokázali důležitou výhru pohlídat. Navíc v 90. minutě vstřelil uklidňující druhý gól stoper Patrizio Stronati, který do branky uklidil povedený centr Roberta Hrubého.

Baník se dokázal vyrovnat nejen s nepříjemným soupeřem, ale také s absencí kapitána Milana Baroše, který do utkání nemohl nastoupit kvůli svalovému zranění.

Tým kouče Bohumila Páníka se díky zisku tří bodů posunul na čtvrté místo tabulky. Aktuálních 33 bodů je zároveň výrazný počin pro upevnění pozice mezi prvními šesti celky, které budou na jaře usilovat o evropské poháry.

Letošní podzim baníkovci uzavřou v pátek 14. prosince, kdy se od 18:00 střetnou se Sigmou Olomouc.

V Karviné rozhodl Guba

Zatímco Baník bojuje na špici soutěže, v Karviné jsou rádi, že se díky výhře nad Jabloncem dostali z posledního místa.

O první výhru po osmi kolech se postarali hráči, kteří mají v popisu práce právě střílení gólů. Jako první se prosadil útočník Tomáš Wágner, který již v 9. minutě zakončil pěknou kombinaci domácích.

Jablonec sice vyrovnal hned ve 25. minutě po akci Holeše, ale "Karviňáky" to nezlomilo. Pověst týmu, který umí rozhodnout ze standardních situací potvrdili po změně stran.

Vítěznou branku vstřelil v 67. minutě slovenský útočník Dávid Guba, který pohotovou hlavičkou poslal do sítě zblokovanou střelu po trestném kopu.

Zatímco domácí mohli v závěru výhru ještě pojistit, hosté se do statistik zapsali především "sběrem" pěti žlutých karet.

Výsledek 2:1 posunul Karvinou na předposlední příčku tabulky. Poslední utkání podzimní části čeká mužstvo trenéra Norberta Hrnčára příští neděli od 15:00 v Plzni.