Nejnovější zprávy: Na titulní straně: Pořád jsme na začátku, říká ředitel DOV Petr Koudela Podívejte se, jak budou vypadat nové škodovácké tramvaje pro Ostravu

Proměny kraje

Třinecká nemocnice má novou interní JIP za 40 milionů korun

Krajská nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes otevřela zrekonstruovanou interní jednotku intenzivní péče.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Gebauer. Foto: facebookový profil Moravskoslezský kraj

Modernizace přišla na téměř 40 milionů korun a většinu nákladů hradil ze svého rozpočtu kraj coby zřizovatel nemocnice, sdělila mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Původní JIP z roku 1997 už podle mluvčí nesplňovala požadavky na péči o pacienty na tomto typu oddělení, a to z hlediska prostoru ani hygieny.

Během pětiměsíční přestavby se tak změnilo nejen dispoziční řešení jednotky, ale vyměnila se i elektroinstalace, vzduchotechnika, podlahové krytiny, okna a další zařízení. Zároveň bylo upraveno i zázemí pro zdravotníky.

"Nemocnice Třinec získala kromě zmodernizovaných prostor novou kvalitní zdravotnickou techniku nezbytně potřebnou pro léčbu pacientů, kteří jsou v ohrožení života. Zrekonstruované oddělení tak má nové plicní ventilátory, další hemodialyzační přístroj, úpravnu vody pro hemodialýzu, ale také monitory vitálních funkcí. Zlepší se také komunikace mezi pacientem a personálem, a to díky novému komunikačnímu zařízení a kamerovému systému," uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Po úpravách je na interní JIP šest samostatných boxů a jeden box příjmový. Ve dvou boxech byl navíc nainstalován závěsný systém, který umožňuje manipulaci s obézními pacienty až do 270 kilogramů.

Na jednotce jsou hospitalizováni pacienti s život ohrožujícími onemocněními, a to například s onemocněním kardiovaskulárního systému, se závažným plicním onemocněním, akutním krvácením do zažívacího traktu, s těžkými metabolickými poruchami, septickými stavy, poruchami vědomí, těžkými intoxikacemi a dalšími problémy.

Foto dne