Sport
12/04/2019 Tomáš Svoboda

Třinec je krok od finále! Třetí výhru nad Plzní uloupil bek Doudera

Chtěli získat mečbol a mají ho. Ocelářům z Třince se povedlo v pátém semifinále hokejového play-off ve Werk aréně zdolat Plzeň 3:2. Stejným poměrem vedou v celé sérii, kterou mají šanci ukončit už v sobotu na západě Čech.

Přestože Oceláři ve čtvrtek večer po dvou třetinách prohrávali 1:2 a vypadalo to, že domácí „pevnost“ opět padne, dokázali nakonec zápas zlomit na svoji stranu.

Nejprve se dvě minuty před koncem s přispěním odrazu puku od tyče i zad plzeňského brankáře prosadil Michal Kovařčík a v posledních vteřinách rozhodl nahozením od modré bek Milan Doudera.

„Bylo to velice důležité vítězství, které jsme prakticky uloupili v závěru. Musím říct, že to bylo se štěstím, ale jsme za to strašně rádi,“ uvedl šťastný střelec vítězného gólu na 3:2.

Třineckým se tak podařilo otočit vývoj série, ve které prohrávali 0:2 na zápasy. Ve čtvrtek se také stali prvním týmem, který ve vzájemných devíti zápasech s Plzní v letošní sezóně vyhrál na domácím ledě.

„Zápas byl urputnou bitvou. Celou sérii nás provází fakt, že inkasujeme jako první, což nám nepomáhá. První dvě třetiny byly vyrovnané, ale tahali jsme za kratší konec, i když jsme si vytvářeli dobře šance,“ hodnotil třinecký trenér Václav Varaďa.

Podle něj ve třetí části Plzeň dlouho odolávala, protože vyhazovala puky. Třinečtí se kvůli tomu nemohli na delší čas usadit v útočném pásmu.

„V závěru jsme byli šťastnější. Do Plzně se nám pojede lépe, budeme chtít navázat na předchozí zápasy na ledě soupeře,“ zdůraznil Varaďa.

Více o napínavém pátém duelu semifinálové série řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.