Top 10 snídaní v centru Ostravy: Mléčný bar Naproti

14.2.2018 08:08 Společnost 0

Dobrá snídaně v centru Ostravy? Magazín PATRIOT vybral deset podniků, v nichž vám bude po ránu chutnat!

Top 10 snídaní v centru Ostravy: Mléčný bar Naproti

Foto: Lukáš Ston

Mléčný bar Naproti je tak trochu jiný podnik – dává práci sociálně znevýhodněným lidem – a nutno říci, že sem chodí mnoho Ostravanů nikoli pro to, že mají dobrý pocit, když pomůžou, ale hlavně proto, že to tady zkrátka dělají dobře.

“Nemáme snídaně časově omezené, takže když máte chuť, můžete si u nás dát vaši oblíbenou snídani po celý den – vlastně si ji sám můžete sestavit,” říká manažer výroby a cateringu baru Daniel Kovárik.

Kromě palačinek a toastů tady dělají každý den minimálně jednu čerstvou pomazánku z čeladenského tvarohu – s čerstvým chlebem a máslem je to opravdová lahůdka.

“Hodně oblíbené jsou naše omelety a nově také piadiny, něco podobného pizze, ale jde o placku plněnou třeba sýrem a šunkou,” říká Kovárik.

Pokud má vyjmenovat tři nejoblíbenější snídaně, pak jsou to podle něj omeleta, míchaná vejce a ovesné kaše. „Ty si u nás dávají hlavně ženy.“

 

A co v Mléčném baru Naproti plánují do budoucna? „Trochu uvažujeme nad malinko jinou koncepcí – chtěli bychom možná dělat i obědové menu. Rádi bychom si pekli vlastní pečivo, měli více toastů a vůbec větší nabídku.“

Už nyní poměrně často vyrážejí zaměstnanci baru na různá místa dělat catering na akcích. „Pro některé firmy je to příležitost dělat dobrou věc, takže s námi rádi spolupracují.“

Nejvíce lidí chodí do baru v průměru okolo čtvrté hodiny odpolední na kafe, dortík, koláč… „Kdo jsou naši hosté? Většinou lidi, co poblíž pracují nebo bydlí, většina jsou štamgasti. Máme i zavěšené kafe! Hosté hodně zavěšují, ale lidi se stydí si to objednat – v tuto chvíli máme okolo dvaceti zavěšených, tak přijďte!“ zve Daniel Kovárik.

Dosud jste četli:

Top 10 snídaní v centru Ostravy: La petite conversation
Top 10 snídaní v centru Ostravy: Blac Kale Bar

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.