Nejnovější zprávy: Město Ostrava může postavit novou tramvajovou trať i bez souhlasu obvodů Ostrava v běhu času: Stará škola na Zádvoří kdysi a dnes

Společnost

Top 10 ostravských kadeřníků: Víťa Szlaur a Old Town Barbershop

Magazín PATRIOT přináší seriál, v němž postupně představí příběhy deseti nejlepších ostravských kadeřníků.

Holičství a kadeřnictví Old Town Barbershop, které nabízí plný servis pro pány, vyrostlo v ulici S. K. Neumanna v Ostravě. Podnik se nachází blízko centra města a v polovině září otevřel svou další pobočku hned ve vedlejších dveřích.

„Jsme blízko centra, kde to žije, ale není to vyloženě na očích. K takovým podnikům podle mě tyhle schované uličky patří,“ říká zakladatel Víťa Szlaur. Ten se dříve věnoval klasickému kadeřnictví, což ho ale vyloženě nebavilo a rozhodl se odjet sbírat zkušenosti do pražských barberů.

„Zjistil jsem, že bych chtěl dělat vyloženě pánské, a proto jsem se na to zaměřil a odcestoval do Prahy, kde mě přijali do jednoho holičství a začal jsem pracovat tam. Po roce a půl se to vše nějak semlelo a já se rozhodl, že si otevřu něco svého tady v Ostravě,“ vzpomíná Szlaur, který pochází z Třince a Ostrava se svým potenciálem se mu zdála jako nejvhodnější místo pro otevření podniku.

Barbershopy nenabízejí klasické ostříhání za pár minut, ale zákazníkovi je poskytnuta řada služeb a odnáší si sebou zážitek. „Věnujeme tomu čas, snažíme se vše prokonzultovat. V podstatě nabízíme stříhání, mytí, holení různými technikami, vysvětlení stylingu, popřípadě i doporučení kosmetiky a toho, jak se o sebe mají zákazníci dále starat,“ vysvětluje Szlaur paletu nabízených služeb.

V jeho barbershopu si mohou pánové také ukrátit dlouhou chvíli hraním na playstationu, kulečníkem nebo si dopřát kvalitní rum. „Hodně lidí se k nám chodí ostříhat a u toho si odpočinout a zrelaxovat,“ dodává.

Největší strach měl ze zájmu lidí na Ostravsku, a jeho okolí jej také odrazovalo. „Věřil jsem ale, že i tady jsou lidé, kteří jsou ochotni si za službu a zážitek připlatit,“ říká. Ze začátku se stávalo, že jen seděl v salónu a čekal až někdo přijde. Postupně se mu však začal plnit diář na týdny dopředu a časem také přibral dalšího kolegu.

„Chodí k nám i tací, kteří mají udělané rezervace každý týden nebo co deset dní. Chodí pravidelně, aby byli stále udržovaní nebo vystupují hodně před lidmi a chtějí být stále upravení,“ vysvětluje.

Nyní jsou v salónu čtyři a 15. září otevřeli další podnik s názvem New town barbershop hned ve vedlejších dveřích. „Nabízíme tam stejné služby. Máme hodně rezervací a zákazníky odrazuje čekat měsíc a půl,“ vysvětluje jeden z důvodů otevření nového podniku, který nabízí obdobné služby, avšak v jinak laděném interiéru.

Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way
Top 10 ostravských kadeřníků: Dalibor Strouhal, Barber Shop Dream Men

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne