Nejnovější zprávy: Slezské zemské muzeum připomene život a módu v Československu Při nehodě dvou aut museli hasiči vyprostit jednoho zraněného

Společnost

TOP 10 ostravských kadeřníků: Salon Tragedy a Ondřej Rejnoch

Zkušený kadeřník s osobním přístupem se o vaše vlasy postará v Salonu Tragedy ve Škroupově ulici. Ondřej Rejnoch pro tuto práci zahořel před 15 lety a navázal tak na rodinné řemeslo, kterému se věnovala už jeho babička a teta.

„Moje babi má devadesát let a kdysi patřila v Ostravě ke špičce. Mně bylo v patnácti navrhnuto, ať to taky vyzkouším, hned mě to chytlo a baví doteď,“ vzpomíná Rejnoch, který začínal právě u tety v salonu a nyní čtvrtým rokem vlastní zmiňovaný salon kousek od Stodolní, kde se o zákazníky stará pět kadeřníků a jedna kosmetička.

Pro něj a jeho salon je důležitý přístup a chování k lidem. Zakládá si na tom, aby se u něj cítili všichni zákazníci bez rozdílu dobře a příjemně.

„Myslím si, že v dnešní době to je vše o přístupu k lidem, který je důležitý. Samozřejmostí je také práce, která je odváděna velmi dobře a všichni se také snažíme vzdělávat, což je další důležitá věc,“ poukazuje na silné stránky svého salonu.

Sám se každoročně účastní školení v Itálii, kde se učí nové technologie, postupy a veškeré novinky kosmetické značky, kterou v kadeřnictví používá. V Česku pak sám školí další kadeřnice. „Každý rok a půl až dva nabírám také učně, protože to je podle mě nejlepší způsob, jak rozšiřovat tým,“ říká Rejnoch.

On sám se pak cítí nejlépe s fénem v ruce, právě foukání ho totiž baví nejvíce. „Každý si myslí, že se ty vlasy jen tak nějak vyfoukají, ale je to náročné, velmi důležité a vůbec ne jednoduché, což jsem pochopil až po nějaké době. A vidím to i na těch klientkách, které to i zpětně ocení, když potřebují kvůli nějaké akci mimo Ostravu vyfoukat jinde a pak se za mnou vrátí a tu mou práci ocení,“ těší se i ze zpětné vazby s tím, že uznává, že každý kadeřník si najde to svoje.

V tom pak vyzdvihuje práci kolegů z barber shopů, které sbírají na oblíbenosti. „Já jim klukům fandím, dělají to dobře a mají krásné prostory. Já taky oholím, to jsme se učili všichni, ale ti kluci jim k tomu dají požitek. Líbí se mi, že to tady vzniká, protože jinde ve světě je to normální. A neberu to ani jako konkurenci. Každý máme svoji klientelu a líbí se mi, že dělají tu naši profesi dobře a zvedají ji nahoru,“ doplňuje Rejnoch.

Dosud v seriálu vyšlo:

Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way
Top 10 ostravských kadeřníků: Dalibor Strouhal, Barber Shop Dream Men
Top 10 ostravských kadeřníků: Víťa Szlaur a Old Town Barbershop
Top 10 ostravských kadeřníků: Barbora Břenková, BB Hair studio

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne