Top 10 ostravských kadeřníků. Salon Rasta4U Markéty Cieslové

29.12.2017 06:02 Společnost 0

Salon Rasta4U Markéty Cieslové, který se nachází v ostravské Chittussiho ulici, nabízí odlišné techniky zpracování účesů. Zaměřuje se na zaplétaní vlasů, tvorbu dredů a prodlužování vlasů.

Top 10 ostravských kadeřníků. Salon Rasta4U Markéty Cieslové

Foto: Vladimír Pryček

„Vždycky mě bavilo tvořit a hrát si s barvami, každý můj výtvor je umění. Říkám, že moje práce je moje malířské plátno,“ představuje se na úvod Cieslová. Už na základní škole zkoušela sama na sobě nejrůznější účesy a věděla, že jednou chce být kadeřnicí.

„Ve třinácti letech jsme byli na výletě v Brně a viděla jsem tam jednu slečnu plést barevné copánky, strašně mě to zaujalo, a když jsem se vrátila domů, hned jsem si koupila bavlnky a chemlony a začala to zkoušet na sobě a později na kamarádkách,“ vzpomíná s úsměvem na své začátky.

Po střední umělecké škole nastoupila vysokou pedagogickou, kde však vydržela jen půl roku a postupně si šla za svým snem.

„Začala jsem prodlužováním vlasů, udělala jsem si kurzy a bojovala jsem o to, ať dosáhnu živnosťáku v oboru kadeřnictví. Práci si ale vybírám, dělám spíše extravagantní účesy a hodně prodlužuju,“ říká Cieslová, kterou by podle jejích slov nebavilo jen stát, barvit a stříhat.

Svou živnost založila v jednadvaceti letech a v počátcích si přivydělávala v reklamní firmě její maminky, kde polepovala auta.

„Všechno se teprve rozjíždělo. Dávala jsem si inzerát, webovky byly v začátcích a opravdu jsem bojovala o každého zákazníka. Od polepování aut jsem odbíhala plést dredy,“ vzpomíná na nelehké začátky, které ji však od jejího snu neodradily.

Právě pletení copánků a dredů v její práci stále o něco převažuje nad prodlužováním. Každý rok sleduje nové trendy, které pak předává i svým zákazníkům.

„To pletení trvá klidně i osm až dvanáct hodin. Uděláme si z toho takové filmové odpoledne, kdy kávičkujeme, kecáme, objednáme si pizzu. Poznávám spoustu zajímavých lidí, i v tom mě moje práce baví,“ vypráví sympatická kadeřnice, která však v poslední době více a více směřuje právě k prodlužování.

S prodlužováním začala před pěti lety, osvojila si všechny vychytávky a chce nabízet svým klientům nejlepší kvalitu vlasů, které sama v salonu i vykupuje.

„V tomto mě hodně vyhoupla soutěž, které jsem se před rokem zúčastnila. Bylo to z hecu, kdy jsem se chtěla hlavně zúčastnit a ukázat, že tam jedu za Rasta4U a nachystala jsem si právě extravagantní účes, se kterým jsem vyhrála první místo,“ raduje se z úspěchu v soutěži, kde byla letos pozvána jako porotkyně a po soutěži začala svůj salón ubírat právě směrem prodlužování, které prokládá s pletením.

Ve svých začátcích za klienty hlavně dojížděla, ale nyní už si k ní najdou cestu. Od úspěchu v soutěži se jí také rozrostla klientela z celé České republiky i ze Slovenska, která si za ní cestu vždy ráda udělá.

V blízké budoucnosti chystá také stěhování do nových prostor v jejím rodném Šenově. „Už od počátku jsem tam měla takové své stanoviště, kde jsem si dělala přípravy a jezdila za klientkami domů. Teď už chystáme rekonstrukci, zaškoluji si kamarádku a vím, že moje zákaznice za mnou budou jezdit i tam,“ uzavírá Cieslová.

Dosud v seriálu vyšlo:

Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way
Top 10 ostravských kadeřníků: Dalibor Strouhal, Barber Shop Dream Men
Top 10 ostravských kadeřníků: Víťa Szlaur a Old Town Barbershop
Top 10 ostravských kadeřníků: Barbora Břenková, BB Hair studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Salon Tragedy a Ondřej Rejnoch

Martina Kotulová

 

Admin PATRIOT |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.