Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way

Magazín PATRIOT přináší seriál, v němž postupně představí příběhy deseti nejlepších ostravských kadeřníků.

Když nevyjde hokej, stanu se kadeřníkem, tak se rozhodoval Martin Grubr ze salónu By the way…

Čistě pánský kolektiv se o zákaznice stará v salónu By the way na Mariánském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách. Pracuje zde také Martin Grubr, který od dětství hrál hokej, ale v šesté třídě se rozhodl, že chce být kadeřníkem.

„Jednou pro mě přijel otec na zápas, on je fitness trenér a takový tvrďák, a ptal se mě, co bych chtěl dělat, kdyby mi náhodou hokej nevyšel. Řekl jsem, že bych chtěl dělat kadeřníka, ale ať se nebojí, že na kluky nejsem,“ vzpomíná se smíchem Grubr, který měl od té doby v rodičích velkou podporu a dostal od nich svůj první strojek.

Hokej stále hrával až do svých osmnácti let a v kabině přitom stříhal spoluhráče. „Na střední školu jsem šel na kadeřníka a potom jsem hned začal pracovat v centru. Od té doby se tomu věnuji naplno. Miluju to a trávím v práci i patnáct hodin denně,“ nazývá se za nadšence a šílence sám Grubr.

V salónu By the way Františka Letala, kde mají hlavně dámskou klientelu, je spokojený. Salón je také známý tím, že spolupracuje s velkými českými projekty jako jsou SuperStar, StarDance a dalšími, naposledy připravovali netradiční akci v Ostravě Miss Gipsy.

Sám se zúčastnil také známé kadeřnické soutěže Vella trend vision award, která je dostupná všem kadeřníkům. „Účastní se jí tisíce kadeřníků a do finále se dostane deset lidí, kteřé pak češou před desetičlennou porotou,“ vysvětluje Grubr, který se v rámci České republiky umístil na třetím místě a hodnotí účast jako cennou zkušenost, která ho posunula na úroveň, kterou si přál.

Svým zákaznicím Grubr věnuje dostatek času a neubírá ani na konzultacích, aby se společně domluvili na nejvhodnější úpravě. „Právě dámské dělám nejraději, rád prosvětluju a barvím vlasy. Pánské pak jen u kamarádů, většinou to jsou hokejisti z Ameriky, kteří lítají mimo sezónu, třeba Ondra Pála nebo Peťa Mrázek,“ upřesňuje.

Ale nejsou to jen hokejisti, kteří si za ním najdou cestu z daleka. „Mám paní, která kdysi žila v Česku a teď za mnou lítá z Londýna, kam se přestěhovala a se službami tam není spokojená,“ říká s tím, že má klienty také v rámci celé České republiky, z Brna, Českých Budějovic nebo i z Karlových Varů.

Za mocný nástroj pro sledování trendů i reklamu pro sebe považuje sociální sítě. „Máme už také vybudované nějaké jméno a jsme proto s kolegy zvaní i na různé kongresy a show v zahraničí, kde také můžeme získat náskok oproti ostatním,“ cení i tyto zkušenosti Grubr.

V současné době je ve své práce velice spokojený a spolupráci v salonu By the way si pochvaluje. Do budoucna má však i on svůj sen o otevření vlastního podniku.

„Mám úplně přesnou představu, jak by měl vypadat a jakým konceptem bych jej táhnul. Teď jsem však maximálně spokojený, teď tu potřebu necítím, nechávám vše plynout a do budoucna si stojím za tím, že jednou něco vlastního otevřu,“ uzavírá Grubr.

Dosud jste v seriálu četli:
Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne