Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Top 10 ostravských kadeřníků: Barbora Břenková, BB Hair studio

Magazín PATRIOT přináší seriál, v němž postupně představí příběhy deseti nejlepších ostravských kadeřníků.

Salon BB Hair ve Dvořákově ulici otevřela kadeřnice Barbora Břenková před třemi lety. V současné době se zde v čele s ní o zákazníky stará osm lidí. Sama je teď se synem na mateřské dovolené, avšak alespoň dva dny v týdnu se věnuje také svým klientkám.

„Už v těhotenství jsem sháněla někoho, kdo mi bude pomáhat a koho si zaškolím. Pracovala jsem až do konce osmého měsíce a s velkým břichem už byly některé úkony složité,“ říká Břenková, která svůj prostor věnuje také pro zaučování nových zaměstnanců a kolegů a snaží se tak dělat vše pro to, aby byly klientky a klienti spokojeni a rádi se vraceli.

„Začátky jsou hrozně těžké, a když jsou holky šikovné a mají to v sobě, tak se za ně ráda postavím a pomůžu jim,“ dodává Břenková a vzpomíná i na své začátky v ostravském Clearu, kam nastoupila hned po škole.

„Tam jsem začínala a fungovala asi rok a půl. Na čas jsem se potom vydala do Prahy, kde jsem dostala velkou školu. Berou to tam jinak než tady. Po tom, co jsem se vrátila, jsem nastoupila zpět do Clearu,“ upřesňuje. Pak se rozhodla, že je čas se osamostatnit a půl roku tak pracovala v salonu Hanka, když najednou musela majitelka salón zavřít.

„Bylo nás tehdy sedm holek, kadeřnice, pedikérka, kosmetička a masérka a společně jsme otevřely salón na Stodolní. Sedm majitelek však po čase přestalo dělat dobrotu, každá jsme měla jiné představy,“ vzpomíná na impuls, který ji dovedl k otevření vlastního salonu za pomoci jejího přítele.

Na tomto místě se tedy střídá osm pracovníků, a jak tomu bývá, tak i zde se zaměřuje každý na něco jiného a vzájemně se doplňují.

„Kolega dělá kratší vlasy a starší paní. Já to například nedělám ráda, proto se vždy ptám zákaznice předem, co si přeje a co od nás očekává a podle toho jí doporučím někoho z kolegů,“ říká s tím, že přednost svého salónu vidí ve specializaci na stahování barvy, zesvětlování a techniku ombré.

„Potom také hodně prodlužujeme vlasy, já a dvě kolegyňky prodlužujeme keratinem, dělám hodně výkupy vlasů a mám i dodavatelku. Sama mám vlasy prodloužené, tak si to u mě zákaznice mohou i osahat,“ dodává.

V současné době je salon dobře zavedený a vyhledávaný především mladší klientelou. „Jsme tady teď spokojení. Určitě se vždy najdou věci, kam se dá zainvestovat, ale teď jsme spokojení a do budoucna plánuji další věci,“ odkrývá také své plány Břenková.

Bydlí totiž s rodinou v nedalekém Petřvaldu a ráda by v místě postavila celý komplex i s kavárnou a útočištěm pro děti. „Asi to bude chvíli trvat, než se vše zrealizuje. Ale plán mám, představu také, už to řešíme, a já věřím, že to vyjde,“ netají se svými představami o své vlastní kavárně s domácí nabídkou v příjemném prostoru, který bude ladit i se samotným kadeřnictvím.

Dosud v seriálu vyšlo:

Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way
Top 10 ostravských kadeřníků: Dalibor Strouhal, Barber Shop Dream Men
Top 10 ostravských kadeřníků: Víťa Szlaur a Old Town Barbershop

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne