Tomu se říká velkovýroba, tiskárna Finidr vytiskla už 300 milionů knih!

29.11.2017 03:55 Byznys 0

Na velice významnou metu se podařilo dosáhnout úspěšné tiskárně Finidr, která v průběhu listopadu vytiskla ve své výrobě v Českém Těšíně již 300. miliontou knihu.

Tomu se říká velkovýroba, tiskárna Finidr vytiskla už 300 milionů knih!

Majitel tiskárny Finidr Jaroslav Drahoš s 300. miliontou publikací (Foto: finidr.cz)

Speciální publikací se stal titul „Paris mythique“ od nakladatelství Parigramme. „Jsme velmi rádi, že je o knihy z naší tiskárny zájem a těšíme se na další krásné tituly našich klientů,“ uvedla tiskárna na svých webových stránkách.

Společnost Finidr začínala v 90. letech v podstatě jako garážová tiskárna, která se postupně od doby svého založení v roce 1994 vypracovala v jednoho z největších výrobců knih v Evropě a v lídra svého oboru. V moderních provozech zaměstnává 550 lidí, kteří vytisknou více než 24 milionů knih za rok. Jedná se převážně o náročnou barevnou produkci v pevné vazbě.

Obrat firmy dosahuje bezmála jedné miliardy korun a prestiž značky roste nejen v Česku, ale i v zahraničí, kam míří tři čtvrtiny produkce. Zákazníky má ve více než 40 zemích světa.

„Mnohokrát jsem slýchával názor, že tiskárna není dobrý nápad, protože se knihy číst nebudou, případně že je velmi rychle vytlačí elektronická média. Dnes jsem rád, že jsem tomu nevěřil,“ komentoval před časem majitel tiskárny Jaroslav Drahoš pevnost svého přesvědčení o budoucích úspěších.

Tomáš Svoboda |

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

, , ,

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.