Nejnovější zprávy: Město Ostrava může postavit novou tramvajovou trať i bez souhlasu obvodů Ostrava v běhu času: Stará škola na Zádvoří kdysi a dnes

Společnost

Tohle je moje město, mluvte česky, řekl mladík a brutálně napadl studenty mluvící anglicky

Ostravští policisté pátrají po agresorovi, který dne 25. 11. 2017 v době po šesté hodině ranní napadl cestující z tramvaje.

Čtveřice studentů (dva muži a dvě ženy) v uvedený den nastoupila do tramvaje na zastávce MHD „Stodolní“. V době jízdy, kdy seděli v zadní části vozu a komunikovali mezi sebou anglicky, hodil po nich pachatel tácek od pizzy.

„Po jejich dotazu, na důvod jeho jednání, měl studentům odpovědět lámanou angličtinou, že se jedná o jeho město, že on je tady doma a mají mluvit česky. Dále studenty slovně urážel,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Na zastávce MHD „Nová Ves vodárna“ studenti vystoupili, přičemž pachatel zde vystoupil také. Ve svém jednání pokračoval. Jedna ze studentek se ho snažila uklidnit, pachatel měl tuto ženu od sebe razantně odstrčit.

Poté udeřil pěsti dvacetiletého studenta do obličeje. Tímto mu způsobil zranění, které si následně vyžádalo lékařské ošetření. Následně také napadl několika údery čtyřiadvacetiletého poškozeného, přičemž v ataku pokračoval i v době, kdy tento poškozený měl ležet na zemi. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl.

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublíženi na zdraví. V případě, že bude pachatel dopaden, tomuto hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

„Tímto žádáme případné svědky, kteří by mohli podat jakýkoliv poznatek k osobě pachatele, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 727 312. Za pomoc předem děkujeme,“ dodal mluvčí.

Foto dne