Nejnovější zprávy: Slezské zemské muzeum připomene život a módu v Československu Při nehodě dvou aut museli hasiči vyprostit jednoho zraněného

Byznys

Strojírna ArcelorMittal dodá do Polska výklopníky za 30 milionů

Strojírna ArcelorMittal Engineering Products Ostrava získala ve spolupráci se svou sesterskou společností ArcelorMittal Service Group v polských Katovicích zakázku na výrobu dvou vagonových výklopníků v ceně téměř 30 milionů Kč pro polskou elektrárnu Jaworzno III.

Výklopníky nyní firma vyrábí, dodá je do poloviny letošního roku, sdělila mluvčí společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) Barbora Černá Dvořáková.

Rotorové výklopníky budou v elektrárně vyklápět vagony s uhlím. „Výklopník celý vagon nadzvedne a otočí o 175 stupňů, čímž se obsah vagonu vyprázdní. Každý výklopník bude mít nosnost 90 tun a za jednu hodinu vyklopí až 20 vagonů, tedy až 1100 tun uhlí,“ popsala mluvčí.

Výrobně opravárenský podnik ArcelorMittal Engineering Products Ostrava je dceřinou společností AMO. Závod sdružuje strojírenskou a slévárenskou výrobu.

Vyrábí především strojní díly a zařízení, ocelové konstrukce a železniční dvojkolí, v oblasti slévárenství je zaměřen na výrobu odlitků z oceli a litiny.

Další významnou činností závodu jsou opravy elektrických strojů, výroba válců pro válcovny a tepelné zpracování strojírenských výrobků.

Společnost ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi 7150 zaměstnanců. Patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Foto dne