Špičkoví tatéři tvořili v opavském kostele. Podívejte se na krásu jejich práce

9.10.2017 09:55 Společnost 0

Tattoo Session Silesia je unikátní setkání tatérů, které má pověst jedné z nejlepších akcí svého druhu ve střední Evropě. Od roku 2014 je doma v opavském kostele sv. Václava, kde jeho jedinečnou atmosféru zdokumentoval reportér Magazínu PATRIOT Lukáš Ston.

Špičkoví tatéři tvořili v opavském kostele. Podívejte se na krásu jejich práce

Tattoo Session Silesia 2017 (Foto: Lukáš Ston/Magazín PATRIOT)

Přehlídka tvorby špičkových tatérů se o víkendu konala v Opavě už potřinácté. Každoročně na ni přijede více než tisíc příznivců tetování, kteří se mohou přesvědčit o způsobu a kvalitě práce jednotlivých studií z celé Evropy. Letos se jich v kostele sv. Václava, který stojí v samém centru města, představilo třicet.

Unikátnost Tattoo Session Silesia však spočívá nejen v komorním prostředí historického svatostánku. Lidé, které tetování zajímá, jsou v průběhu akce svědky toho, jak tetování vzniká a jak se aplikuje. Mohou se s tatéry pobavit o všem, co je ohledně tetování zajímá, nebo si dokonce přímo na místě nechat vytvořit novou „kérku“.

„Jednoduše řečeno, už od počátků jsme chtěli tetování přiblížit široké veřejnosti, lidem, kteří by se na ně chtěli zblízka podívat. Někdo třeba nechce jít rovnou do studia, protože neví, co tam na něj čeká. Od začátku jsme to brali s tímto čistým záměrem, který se nám povedlo realizovat,“ charakterizoval setkání, které v našem regionu nemá obdoby, jeho zakladatel, opavský tatér Bekus.

Stejně jako v předchozích ročnících byl i letos program rozdělen na páteční a sobotní část s vrcholem v podobě tatérské soutěže. Kromě toho však v kostele také hrály živě kapely, vystupovali tanečníci, akrobatičtí sportovci či skupina zavěšující se na háky.

Tomáš Svoboda |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

, , , , , , ,

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.