Soud řeší sledovanou kauzu. Jsi nemocný člověk, napsal Dědicovi v sms Adam Rykala

14.2.2017 12:12 Politika 0

Radní Ostravy-Jih, poslanec Adam Rykala (ČSSD), který dnes vypovídal jako svědek v případu lobbisty Martina Dědice, řekl soudu, že neví, že by se Dědic snažil ovlivnit chod ČSSD či obsazení dozorčích rad městských firem.

Soud řeší sledovanou kauzu. Jsi nemocný člověk, napsal Dědicovi v sms Adam Rykala

Martin Dědic. Foto: ČTK

Dědic je obžalovaný z toho, že manipuloval s některými ostravskými veřejnými zakázkami a za úplatky ovlivňoval, která firma je získá. Jeho firma tak podle obžaloby získala zhruba 30 milionů korun. Dědic to odmítá. V kauze je obžalováno osm lidí a čtyři firmy.

Rykala v minulosti pracoval jako brigádník pro Dědicovu znaleckou firmu. Řekl, že neví o tom, že by Dědic někdy žádal zmanipulování nebo ovlivnění nějaké zakázky.

„Nebyl jsem, ani nejsem zastupitel města. Nebyl jsem v dozorčích radách, neměl jsem možnost něco ovlivnit,“ řekl Rykala. Uvedl, že například o Dědicových vazbách na ostravský dopravní podnik se dozvěděl až z médií.

Rykala řekl, že si o Dědicovi dlouhou dobu myslel, že je členem sociální demokracie, a i z toho důvodu s ním komunikoval. Chod v ČSSD se ale podle něj Dědic nesnažil ovlivnit.

Rykala řekl, že jednou Dědicovi telefonoval ohledně záležitosti své budoucí tchyně. „Šlo o situaci v sociální demokracii. Někdo podal trestní oznámení na ni a byla snaha ji poškodit. Myslím, že jsem v té době volal v rozčílení mnoha lidem a jeden z nich byl i pan Dědic,“ řekl Rykala. Dodal, že neví, proč volal zrovna jemu, a že si myslí, že mu Dědic nepomohl.

Rykala připustil, že měl někdy s Dědicem osobní konflikt, ale už neví, čeho se týkal. V jedné z textových zpráv, které se dnes u soudu předčítaly, Rykala Dědicovi napsal: „Ty jsi nemocný člověk a měl by ses léčit, jinak to s tebou dopadne špatně.“ Rykala řekl, že si nevybavuje, že by si něco takového posílali.

Přečtěte si více z rubriky "Politika", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.