Sport
04/01/2019 Tomáš Svoboda

Sněhová nadílka v ulicích a gólová na ledě: Vítkovice porazily Zlín 6:1!

Rychlé vedení soupeře, ale pak rázná odpověď v podobě pěti gólů během první třetiny. Hokejisté HC Vítkovice Ridera zvládli první extraligový duel nového roku 2019 s jednoznačným výsledkem, když v pátek večer v Ostravar aréně porazili Zlín 6:1.

Zatímco ulice Ostravy během pátečního večera vytrvale zasypával sníh, aktéři zápasu pro změnu zásobovali fanoušky útočnými akcemi.

Kupodivu mnohem více jich měli na svědomí hosté, kteří na vítkovického gólmana Patrika Bartošáka vyslali celkem 50 střel! Ujala se ale pouze jediná, a to ta, kterou "Berani" potrestali úvodní zaváhání domácího brankáře.

Vítkovičtí sice zlínskou branku ohrozili pouze 25 střelami, ale jejich efektivita byla mnohem vyšší. Již v první třetině proměnili v intervalu od 3. do 16. minuty jedenáct střel v pět gólů, o které se postupně postarali Rostislav Olesz, Šimon Stránský, Patrik Zdráhal, David Květoň a Ondřej Roman.

"Pro nás rozhodla o výsledku první třetina. Paradoxně jsme odehráli velice špatné utkání v obranném pásmu, kde jsme strašně hořeli a soupeř nás dostával pod tlak. Jsme ale rádi, že šance, které jsme měli, jsme proměnili a rozhodli o výsledku utkání hned po první třetině. Za to patří klukům dík," komentoval výsledkově jasný duel vítkovický trenér Pavel Trnka.

Stav 5:1 po první třetině předznamenal další vývoj, kdy už se hrál trochu jiný hokej. Vítkovicím stačilo čekat, kdežto Zlín pokračoval v ofenzivním úsilí. Ale marně, protože Bartošák všem pokusům odolal.

Gólovou tečku za utkáním tak udělal již ve 31. minutě svým druhým gólem Patrik Zdráhal, který uzavřel skóre na 6:1 pro Vítkovice.

Drtivých 13 minut domácích je bezesporu jednou z hlavních událostí 32. kola Tipsport extraligy, v jejíž tabulce budou chtít aktuálně čtvrté Vítkovice dál prohánět třetí Hradec Králové, druhý Liberec i první Třinec.

Více o páteční výhře nad Zlínem řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.