11/11/2017 Tomáš Svoboda

Sestřelili je až z Marsu? Ne, jen z Vítkovic! Regionální derby patřilo Opavanům

Kvůli hloupě inkasovaným gólům přišli fotbalisté Vítkovic o lepší výsledek v páteční předehrávce 16. kola druhé ligy proti Opavě, která si z Ostravy odvezla těsnou výhru 2:1.

Oba týmy sice hlásily, že se jim v regionálním derby, které přilákalo více než 1 200 fanoušků, docela dařilo plnit taktiku, ale spokonější nakonec museli být hosté.

Do vedení šli díky gólu Tomáše Jursy v nastaveném čase první půle. Uspávací držení míče jim však stačilo jen do 64. minuty, kdy pěknou ranou pod břevno zavelel k možnému obratu domácí útočník Vladimír Mišinský. Jenže stav 1:1 vydržel pouhé tři minuty. O výhře Opavy rozhodl trefou po centru od rohového praporku obránce Jan Žídek.

„Myslím si, že kdybychom byli chytřejší v řešení jednotlivých situací, nějaký gól jsme dát mohli. Bohužel si po chybě necháme dát v nastavení hloupou branku,“ mrzelo trenéra domácích Ludevíta Grmelu, který i druhý gól hostí přičítal hlouposti ve vlastních řadách. „Vlastními chybami jsme umožnili Opavě vyhrát,“ dodal.

Jeho protějšek Roman Skuhravý si tak odvezl všechny tři body, které nutně potřeboval pro kontakt se špicí tabulky, kde se tlačí Třinec, České Budějovice, Pardubice a ze zadních řad už také Příbram. Výkon opavského celku sice nebyl přesvědčivý, ale nakonec stačil.

„Chápu kluky, protože po té houpačce, kterou teď máme za sebou, chtěli strašně moc vyhrát a to nám trochu svazovalo nohy. Přesto si myslím, že jsme v tomto duelu vyhráli zaslouženě,“ uvedl opavský trenér, který své hodnocení opět doplnil o trefnou hlášku.

„My sice dostaneme gól, i kdyby na nás vystřelili z Marsu, ale jsem rád, že jsme to dnes výsledkově zvládli,“ prohlásil Skuhravý, jehož tým se dočasně posunul na druhé místo. Na podzim jej čeká už jen poslední zápas doma s Hradcem Králové. To Vítkovice zůstávají třinácté a letos naposled budou bojovat o body příští neděli v Sokolově.