Seriál: Jak vznikala ostravská zoo. Stěhování slona Pepíka a příchod dalších velkých savců

15.5.2017 08:31 Společnost 0

Do nově budované ostravské zoo se po svých z Kunčiček přesunul slon Pepík, transportem desetiletí byl dovoz slona afrického Petra z pražské zoo v roce 1965.

Seriál: Jak vznikala ostravská zoo. Stěhování slona Pepíka a příchod dalších velkých savců

Slon Pepík se do pavilonu slonů ve Stromovce z Kunčiček stěhoval po svých a ušel 2 kilometry přivázán za přední a zadní nohu k nápravám nákladních aut. Foto: Archiv Zoo Ostrava

Dle článku z tehdejšího tisku byl jeho příchod do zoologické zahrady v Ostravě důsledkem nevyhovujících prostor pro chov dospělého slona v pražské zoologické zahradě.

Zoo Ostrava byla vybrána jako jediná, která tehdy splňovala alespoň minimální požadavky bezkontaktního chovu mohutného a agresivního sloního samce.

I tento slon pobýval v ostravské zoo poměrně krátce, v roce 1968 náhle podlehl infarktu myokardu.

Z konce 60 let pocházejí transporty dalších zvířat, jež se nesmazatelně zapsaly do historie ostravské zoo.

V roce 1967 byla dovezena samice slona indického Soňa, která v Ostravě žila až do roku 1991. O dva měsíce později pak sedmiletá samice hrocha obojživelného Róza.

V červenci 1968 byl na hraničním přechodu Rozvadov převzat od pracovníků Zoo Köln roční sameček hrocha obojživelného Honza, který jako jediný z uvedených zvířat žije v ostravské zoo dosud.

Monika Ondrušová (autorka pracuje v marketingovém oddělení Zoo Ostrava)

Admin PATRIOT |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.