S Janáčkovou filharmonií Ostrava si příští rok zazpívají Klus a Ewa Farna

19.5.2017 07:59 Společnost 0

S Janáčkovou filharmonií Ostrava si v příští koncertní sezoně zazpívají například zpěvák Tomáš Klus či zpěvačka Ewa Farna.

S Janáčkovou filharmonií Ostrava si příští rok zazpívají Klus a Ewa Farna

Tomás Klus. Foto: trebon.cz

Orchestr chystá i koncert s vítězem Eurovize 2009 Alexanderem Rybakem. V předvánočním čase pak doprovodí i kapelu Hradišťan. Novinářům to řekl ředitel filharmonie Jan Žemla.

V minulosti se takové počiny filharmonie vždy setkaly s úspěchem. Společně už orchestr vystupoval s Lucií Bílou, kapelou Zrní či s Jaromírem Nohavicou.

„Tentokrát jsem oslovil dva interprety, kteří jsou s Ostravou spjatí. Jde právě o Tomáše Kluse a Ewu Farnu. Oba na spolupráci přistoupili. Jsem zvědavý, co z ní vzejde,“ řekl ředitel.

V klasických symfonických cyklech orchestr uvede hned několik mistrovských děl. „Připravujeme Haydnovo Stvoření nebo několik koncertů – Bruchův houslový, Dvořákův violoncellový, Rachmaninovův 3. klavírní,“ uvedla mluvčí orchestru Jana Knižátková.

Interprety budou špičkoví domácí i zahraniční umělci. Zahraje Lukáš Vondráček, Tomáš Jamník, Vilém Veverka, Jan Martiník, Pavel Šporcl nebo Leoš Svárovský či Federico Colli, Fabiola Kimová a další.

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.