Nejnovější zprávy: Velká fotogalerie: Takhle pařili lidé v Ostravě na Oldies festivalu! Fotogalerie: Takhle rychle může shořet auto

Společnost

Řidiči (19), který v Porubě usmrtil důchodkyni a zranil dítě, hrozí šest let vězení

Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody, ke které došlo dne 12. září po 14.15 hodině v Ostravě-Porubě na Opavské ulici.

„Devatenáctiletý řidič vozu značky Fiat zřejmě nereagoval na situaci v silničním provozu, pokračoval v jízdě, přičemž po přechodu pro chodce přecházelo několik osob,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Došlo ke střetu automobilu s chodkyněmi, starší (89let) utrpěla poranění, kterým podlehla. Desetiletá dívka byla ošetřena a převezena do nemocnice. Dítě utrpělo těžká poranění, která si vyžádají léčení pravděpodobně delší šesti týdnů.

Policie upřesnila, že žena a dítě nebyly v příbuzenském vztahu. Tomáš Oborný, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, kde byla dívka hospitalizována, dnes uvedl, že pacientka je při vědomí a ve stabilizovaném stavu.

Policisté realizovali ohledání místa činu, topografickou a fotografickou dokumentaci, zajistili stopy. K objasnění některých skutečností budou přibráni také znalci. „Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé, zadržel řidičský průkaz muže. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem,“ uvedla mluvčí.

Tragickou událost sdělil příbuzným zesnulé krizový intervent. K objasnění okolností skutku zahájil policejní komisař úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pachateli tohoto činu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

„Policisté pokračují ve shromažďování faktů, provedeny budou výslechy i další úkony trestního řízení,“ doplnila mluvčí Holčáková.

Foto dne