Restaurace 49. Do Michálkovic skrze fiňok vstoupila Itálie

17.1.2018 04:34 Společnost 0

Ten prostor prý býval původně hornickým fiňokem, alespoň tak nám to řekla sdílná servírka, tedy překladem z ostravštiny finským domkem. Od dubna minulého roku je zde restaurace 49.

Nepřehlédnutelný dům hned u cesty a vskutku velkorysé parkoviště vyvažují fakt, že restaurace leží přece jen stranou ostravského centra, konkrétně v michálkovické ulici Československé armády 49 (tak proto ta číslovka v zázvu!)…

Dovnitř se musíte protlačit přes těžké závěsy, které zabraňují úniku tepla, ale o to je větší překvapení, když stojíte v komplet otevřeném prostoru, kde máte jako na dlani všechny hosty, kuchaře i s kuchyní, bar, vitrínu se zákusky, stěnu s víny i talíři.

Tady se nic neskrývá, snad až na wc, kam se kráčí nenápadnými dveřmi na konci místnosti.

Na obědovém menu jsou každý den tři jídla v cenách od 119 do 149 korun včetně polévky. Tou je dnes brokolicovo hráškový krém s něčím zeleným a střapatým, co sedí uprostřed talíře a opravdu úžasně to chutná. Je to nastrouhaná a povařená petržel, prozrazuje servírka. Toliko k polévce, která je opravdu vynikající.

Objednáváme si risotto s jelitem, kaštany a demiglace. Nepříliš obvyklá kombinace chutná skvěle a je opravdu vhodným a sytým jídlem do zimního času.

Také kolegův kuřecí steak s risottem, parmazánem a rukolou má devět hvězdiček z deseti, chybí mu jen malinko soli, což se samoobslužně napraví. Na obě jídla malinko čekáme, protože je kuchaři připravují minutkově, což sice stojí pár minut, ale vy dostanete opravdu čerstvé jídlo, které na vás už od rána v tom lepším případě nečeká v ohřívači…

Výběr sladkých teček zde není velký, ale ani není třeba – hruškový koláč s gorgonzolou by i tak byl jasným favoritem.

Čekáme na něj trošku déle, protože se ohřívá, takže když nám jej přinesou, kafe je dávno dopito, protože mělo náskok.

Na rozloučenou se pídíme po konceptu restaurace, která se sama prezentuje jako italsko francouzská, a dozvídáme se, že je spíše italská, ale víno a koňaky jsou pro změnu z Francie.

Ať už je to jakkoli, jisté je jedno – do Michálkovic si zajeďte, stojí to za to.

NEKOREKTNÍ KOLIBA

Admin PATRIOT |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.