Nejnovější zprávy: Karel Reisz, nejslavnější Ostravan ve světě filmu Kdysi hornický sirotčinec, dnes moderní dětský domov Čeladná oslavil 100 let

Byznys

RegioJet chce v Moravskoslezském kraji nabrat až 200 zaměstnanců

​​Soukromý železniční dopravce RegioJet chce v Moravskoslezském kraji nabrat až 200 zaměstnanců.

Foto: regiojet.cz

Až 150 nových pracovních míst vytvoří pro rychlíkové spoje na trase Bohumín - Ostrava - Přerov - Brno a zpět, kde od 15. prosince nahradí České dráhy, sdělil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Firma bude nabírat lidi na pozice stevard, team leader (vedoucí vlakové posádky), strojvedoucí, elektromechanik, mechanik nebo dispečer. Jednotlivé profese jsou podle mluvčího vhodné pro zkušené odborníky i pro čerstvé absolventy nebo třeba i jako práce při studiu na vysoké škole.

"Například na pozici stevard si zaměstnanci mohou vydělat až 28.000 korun hrubého; pokud zastává pozici team leadera, může měsíční hrubá mzda činit kolem 40.000 korun," uvedl Ondrůj.

Zejména na trasu mezi Bohumínem a Brnem hledá RegioJet také strojvedoucí, kteří budou řídit vícesystémové lokomotivy typu Siemens Vectron nebo Bombardier TRAXX.

"V letošním roce nás čeká další významný krok v rozvoji našich služeb na Ostravsku. Na klíčových dálkových trasách budeme největší železniční dopravce - kromě Prahy a Slovenska, začneme od prosince spojovat Bohumín a Ostravu s Přerovem či Brnem - a to až sedmnáctkrát denně v každém směru," uvedl majitel společnosti Radim Jančura.

Svá vozidla a služby firma představí tuto sobotu v Ostravě na akci Den s RegioJetem, kde bude dělat také nábor zaměstnanců.

Akce se uskuteční od 10:00 do 16:30 na opavském nástupišti vlakového nádraží ve Svinově.

Foto dne