Radim Kolibík v Akordu představí zážitky a fotografie z Islandu

2.1.2018 05:58 Společnost 0

Známý ostravský fotograf s dronem Radim Kolibík vystoupí v Domě kultury Akord v rámci přednášky nazvané Island okem Kolib(ř)íka.

Radim Kolibík v Akordu představí zážitky a fotografie z Islandu

Foto: Radim Kolibík

Akce se koná 10. ledna a zahájí ji vernisáž fotografií v 17.30 ve foyer kulturního domu, půl hodiny poté začne samotná přednáška.

„Já tyto akce pojímám nikoli jako besedy, na kterých se autor s prominutím vykecává, ale spíše jako zážitek, kdy pouštím videa se skvělou muzikou a ukazuji snímky, ke kterým občas něco sdělím,“ říká Radim Kolibík.

V takovém stylu ostatně již v minulém roce absolvoval řadu akcí například v Minikinokavárně Ostrava, ale začínají jej zvát i do vzdálenějších míst celé země.

A na co se mohou návštěvníci přednášky v Akordu těšit?

„Formou devíti různě dlouhých videí , která jsou podbarvená působivou hudbou, představím místa, která bez dronu nikdy na Islandu neuvidíte,“ říká Radim Kolibík.

Vstupenky na přednášku, která se ponese v klubovém duchu s možnostíé dát si pivko nebo vínko, si lze zarezervovat zde.

Na Islandu byl v červnu 2017 a zažil tam řadu zajímavých situací. „Nejpůsobivější asi bylo, když se dalo fotografovat po celou noc za nádherně měkkého světla.“

O tomto i řadě dalších zážitků bude Radim Kolibík na přednášce hovořit. Kdo by si chtěl prožít Island spolu s ním, může se k autorovi připojit v rámci jeho červnové fotoexpedice – několik volných míst ještě zbývá.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.