01/02/2019 Tomáš Svoboda

První den Davis Cupu: Veselý vybojoval nejsladší vítězství

Za nejsladší vítězství, které dosud v Davis Cupu zažil, označil český tenista Jiří Veselý páteční triumf 2:1 na sety nad Nizozemcem Tallonem Griekspoorem. Další duel v ostravské aréně ovšem českému týmu mnoho radosti nepřinesl. Lukáš Rosol totiž prohrál hladce 0:2 na sety s Robinem Haasem.

Po prvním hracím dnu je tak stav mezi Českem a Nizozemskem vyrovnaný 1:1.

V rámci nového formátu Davis Cupu se hraje o postup na finálový turnaj, který bude v listopadu hostit Madrid.

Češi měli k postupu lépe nakročeno díky mimořádné bojovnosti týmové jedničky. Jiří Veselý se dobře vyrovnal se špatným začátkem i ztrátou prvního setu v poměru 5:7.

Druhý set díky zlepšenému výkonu vyhrál 6:4 a ve třetím skvěle zabojoval poté, co jej začal limitovat vykloubený prst na noze. Navzdory evidentnímu pohybovému limitu vyhrál opět 6:4 a získal pro Česko první bod.

"Je to moje nejsladší vítězství v Davis Cupu," radoval se Veselý bezprostředně po utkání v rozhovoru pro Českou televizi.

Naopak jeho kolega Lukáš Rosol byl proti Robinu Haasemu prakticky bez šance. Favorizovaný Nizozemec jej přehrál po všech stránkách, což vedlo k jasnému vítězství hostů 2:0 na sety. Haase vyhrál nejprve 6:2 a pak 6:4.

V sobotu je v plánu čtyřhra i další dvouhry. Start Veselého je po dnešních problémech nejistý.

Jisté je naopak to, že dění v Ostravar aréně bude opět sledovat reportér Magazínu PATRIOT Vladimír Pryček, jehož fotogalerii z prvního dne si můžete prohlédnout pod článkem.