Nejnovější zprávy: Tři mrtví po autonehodě, pětileté dítě bojuje o život Blesk v Beskydech zasáhl skupinku turistů, pět jich je v nemocnici

Politika

Porubská ODS schválila kandidátku do komunálních voleb

​Porubská ODS již rozhodla o kandidátech do porubského obvodního zastupitelstva pro podzimní komunální volby.

Jan Dekický. Foto: Archiv

V čele kandidátky stojí stávající obvodní zastupitel Jan Dekický, druhá pozice patří bývalému starostovi obvodu Petru Jedličkovi, následuje podnikatel Marek Kudela, IT manager a předseda sportovního klubu Tomáš Břeský a první pětici uzavírá projektová manažerka z VŠB Zuzana Lidmilová.

„Jako Porubáci vnímáme, že je třeba intenzivně pohnout s dostavbou Rudné, opravou DK Poklad a konečně rozhodnout o osudu lokality u Myslivny. Například kulturák měl původně patřit městskému obvodu a kdyby tomu tak bylo, tak místo stávající ruiny už běží několikátá plesová sezóna," říká kandidát na starostu Jan Dekický.

Jako hlavní problém vidí nedostatečný tlak stávajícího vedení Poruby. Další témata, které by jako starosta prosadil, by byla rekonstrukce sportovního areálu Sarezy a zřízení kontaktního místa, kde by si běžné věci jako doklady, změnu adresy nebo přihlášení psa mohl občan vyřídit, aniž by si musel brát dovolenou, a zároveň bylo takové místo dobře dostupné MHD i autem.

„Pořád chybí parkovací místa, některé školy mají desítky let neopravené hřiště a jsou lokality, kde chůze po chodníku je o zdraví," doplňuje Dekický další trable Porubáků, na které se chce zaměřit.

Foto dne