Nejnovější zprávy: České dráhy zmodernizují vozy pro lokálky v Moravskoslezském kraji ​Kraj opraví 80 kilometrů silnic i 12 mostů. Nejvíce uzavírek bude o prázdninách

Společnost

Pomozte dobré věci! Draží se sada od Dary bags, peníze podpoří knihu pro postižené děti

Už v pátek 1. července v 16 hodin bude ukončena dražba luxusní sady kabelky, peněženky a klíčenky od Dara bags - všechny peníze budou poskytnuty na podporu vývoje a výroby multisenzorické knihy a produktů Nanoušovy Lumpárny, které budou distribuovány potřebným dětem zcela zdarma.

Přihazovat lze na facebookové stránce Dara bags – www.facebook.com/Darabags.

„Dražíme kabelku Sweet Angel Bell Big, peněženku Third Line Purse a klíčenku Key Dribblet. Ovšem pozor, všechno je vyrobeno z luxusní italské kůže. A zipy na zvonku pochází též z malé manufaktury z Itálie,“ stojí na stránce Dara bags.

A čemu konkrétně peníze z dražby pomůžou? Jde o multisenzorickou knihu pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením raného věku s názvem Nanoušovy Lumpárny.

„Kniha bude návodem pro rodiče, jak rozvíjet a podporovat zrak u svého dítěte. Komplet NANOUŠOVY LUMPÁRNY obsahuje knihu s reliéfním tiskem, 6 reálných předmětů a průvodce Nanouše. Předměty jsou do knihy vybrány tak, aby tvořily zároveň sadu pro zrakovou stimulaci. Kniha je doplněna odborným návodem pro rodiče, jak mohou rozvíjet zrak u svého dítěte za pomoci přiložených předmětů. Kniha také obsahuje Nanoušovy Braillovy listy, na kterých se rodiče a děti budou moci seznámit s Braillovým písmem,“ uvedla autorka projektu Romana Chalupová.

„Sedm let jsem pracovala v přímé péči s rodinami s dětmi s postižením a znám potřeby těchto rodin. Chtěli bychom tyto mé poznatky zužitkovat a vytvořit pomůcku, které rodinám s dětmi s postižením usnadní jejich nelehkou situaci,“ dodává Romana Chalupová.

Situace v rodině, ve které se narodí dítě se speciálními potřebami, je velmi složitá. Před rodiči stojí nelehký úkol: vyrovnat se s postižením svého dítěte, zabezpečit jeho zdravotní potřeby. Situaci neulehčuje ani to, že dítě s handicapem některé běžné signály, jako třeba úsměv nebo oční kontakt, navazuje jen obtížně.

Pro rodiče je pak složitější reagovat intuitivně na interakční potřeby dítěte. Rodinám pomáhají terénní pracovnice rané péče, které rodinu mimo jiné seznamují s tím, jak jejich dítě vidí. Pomáhají rodičům získat kompetence pro to, aby věděli, jak si se svým dítětem mají hrát a přitom rozvíjet jeho zrak.

„Běžné hračky jsou pro tuto hru či spíše zrakové cvičení často nedostačující, speciální jsou drahé anebo spíše vůbec nejsou. A tohle chceme změnit. I děti s postižením mají právo se učit formou hry s kvalitní pomůckou, která vychází z jejich potřeb a využívá moderní technologie a je dostupná.“

Kniha bude pro rodiny zdarma a bude předávána rodinám za podpory odborných pracovníků, kteří pomohou rodičům knihu co nejlépe využít.

Foto dne